Yazdır

KAYSERİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00452787
Şehir : Kayseri
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 16.12.2016 10:50
Dosya Numarası : 2016/10884 ESAS
İhale Yeri : KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI ) KOCASİNAN / KAYSERİ
Muhammen Bedeli : 120000 TL
İlk İhale Tarihi : 21.11.2016 10:50
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

KAYSERİ

7. İCRA DAİRESİ

2016/10884 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Kayseri İl, Kocasinan İlçe, 2425 Ada No, 8 Parsel No, HACI SAKİ Mah. Mahalle/Mevkii, 3. Kat, 16 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu ipotekli bağımsız bölümün; bodrum kat + zemin kat + 4 normal kattan oluşan, betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş, tahminen 30-40 yıllık, zemin katında dükkanlar olup bodrum hariç diğer katları mesken dairelerden oluşan, normal katlarının her birinde 2 şer adet mesken daire bulunan, asansörsüz, bir binanın 3. normal katındaki 16 bağımsız bölüm nolu mesken daire olduğu; mahallindeki incelemeye göre 100 m2 brüt alanlı ve brüt alanından hareketle 87,5 m2 net alanlı olan bağımsız bölümün 3 oda + mutfak + lv&wc + antre den oluştuğu; güneş ve batı yönlere iki cephesinin bulunduğu, henüz bireysel kombi tesisinin tamamlanmamış olduğu anlaşılmıştır.

Adresi : Hacısaki Mah. Atatürk Bulvarı Kamaşak Sk. No:2 Kanarya Apt. Kat:3 Daire:16 Kocasinan / KAYSERİ

Yüzölçümü : 87,5 m2

Arsa Payı : 44/560

Borçlunun Hissesi : Tam Hisse

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında kütle nizamında 6 katlı ticaret nitelikli konut alanı olarak ayrılmış imar parselidir.

Kıymeti : 120.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Alacaklı bankaya ipotekli olup başkaca konulmuş haciz ve tedbir yoktur.

1. Satış Günü : 21/11/2016 günü 10:50 - 10:55 arası

2. Satış Günü : 16/12/2016 günü 10:50 - 10:55 arası

Satış Yeri : KOCASİNAN BELEDİYESİ MEZAT SALONU - İSTASYON MAHALLESİ ZİYA SOK. NO: 6 ( YENİ ADLİYE SARAYI KARŞISI ) KOCASİNAN / KAYSERİ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

*** Borçlununtaşınmazdakitamhissesi satışa çıkartılmış olup;

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Borçlu/larharicindeki ilgililere satış ilanını tebliğ edilememesi halinde İ.İ.K. 127. maddesi gereğince gazete ilanın satış ilanı tebliği yerine geçmesine.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/10884 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.14/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR