Yazdır

PAZAR İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451880
Şehir : Rize
Yayınlandığı Gazeteler

KARADENİZ 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 28.12.2016 09:30
Muhammen Bedeli : 102215 TL
Dosya Numarası : 2015/386 TLMT.
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.PAZAR (RİZE) İCRA DAİRESİ
2015/386 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZINÖzellikleri :RİZE İLİ, PAZAR İLÇESİ, KİRAZLIK MAH. GABA MEVKİİ, 162 ADA, 12 PARSELDE KAYITLI KAT İRTİFAKLI ZEMİN+6 KATLI BETONARME BİNANIN 2. KATINDA BULUNAN 7 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM MESKEN 99,40 m² OLAN DAİRE, 1 OTURMA SALONU+3 YATAK ODASI +1 MUTFAK+1 BANYO+1 WC+KORİDOR VE 2 BALKONU BULUNMAKTADIR. OTURMA SALONUNUN TABANI LAMİNEN KAPLI OLUP SETEN BOYASI YAPILMIŞTIR. YATAK ODALARININ TABANI AHŞAP KAPLI OLUP TAVAN VE YANLAR BOYALIDIR.ISLAK HACİMLER SERAMİK KAPLIDIR. PENCERELERİ PVC KAPLI, KAPILAR AHŞAPTIR, DIŞ KAPI ÇELİK KAPIDIR. BİNA ASANSÖRLÜ VE KALORİFERLİ OLUP 3. SINIF B GURUBU YAPILARDANDIR. BİNANI BULUNDUĞU ARSANIN ZEMİNİ DÜZ VE SAĞLAMDIR, ŞEHİR MERKEZİNE YAKIN MESAFEDE, ETRAFINDA TERMİNAL, ÇOK KATLI KONUTLAR, SİTELER YAKININDA SPOR SALONU OKULLAR BULUNMAKTADIR. PAZAR (RİZE) BELEDİYE BAŞKANLIĞININ TÜM İMKANLARINDAN YARARLANMAKTADIR. BAĞIMSIZ BÖLÜMÜN HİSSE OLARAK TAMAMI SATILACAKTIR.
Adresi : Kirazlık Mah. Otogar Sok. No:9 Daire:4 Pazar/Rize
Kıymeti : 102.215,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 28/12/2016 günü 09:30 - 09:40 arası
2. Satış Günü : 25/01/2017 günü 09:30 - 09:40 arası
Satış Yeri : PAZAR (RİZE) İCRA MÜDÜRLÜĞÜ
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/386 Talimat sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları,satış ilanı tebliğe gönderilmiş ilgililere, adreste tebligat yapılamaması veya adresleri bilinmeyenler için de işbu satış ilanının ilanen tebligat yerine kaim olacağı tebliğ ve ilan olunur.13/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR