MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00451612
Şehir : Antalya / Manavgat
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/1554 ESAS
Muhammen Bedeli
:
160000 TL
İlk İhale Tarihi
:
23.12.2016 10:00
İhale Yeri
:
Manavgat Adliyesi 3.Kat Satış Salonu Manavgat/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ
2015/1554 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli, Manavgat İlçesi, Hisar Mahallesi Kavaklı Mevkii 1825 ada 9 parseldeki binanın birinci katında bulunan mesken nitelikli 2 numaralı bağımsız bölüm satışa konu olmaktadır. Parsel turizm kenti olan Manavgat ilçesinin Hisar Mahallesi Kavaklı Semtindedir. Yaklaşık 50 m güneyinde cami, 100 m güneyinde pazaryeri, 380 m güneyinde de Manavgat’ın en işlek caddesi olan Antalya Caddesi ve Emniyet Müdürlüğü bulunmaktadır. Parsel güneyi ve batısı 6557 sok. olan yola cepheli, doğu ve kuzeyi ise üzerinde binalar olan imar parselleridir. Çevresinde imar planlarına uygun olarak konut amaçlı yapılaşma büyük oranda tamamlanmış, Belediye ve diğer kurumların sunduğu mevcut tüm altyapı imkanlarından faydalanır durumdadır. Bulunduğu mahalle son yıllarda hızlı gelişen ve konut kira ve değerlerinin hızlı artış gösterdiği, orta gelir gruplarının tercih ettiği bir mahalledir. Toplu taşıma araçları güzergahına çok yakın olup ulaşım sorunu yoktur. Kavaklı Mahallesi 1825 Ada 9 nolu parsel üzerinde zemin kat +1.normak kat + 2.kat olmak üzere betonarme karkas yapı tarzında 3 katlı bina mevcuttur. Binanın zemin katında 1 adet daire,1.normal katında 2 adet daire ve 3.katında ise 2 adet dubleks daire vardır, satışa konu 2 nolu bağımsız bölüm 1.normal katta batı taraftaki 10/65 arsa paylı dairedir. Yaklaşık 70.00 m2 alanlı, dairede 1 adet çocuk odası,1 adet mutfak, 1 adet yatak odası, 1 adet salon, antre, banyo, lavabo- wc,balkon vardır. İç duvarlar ve tavanlar sıva + boya, giriş kapısı çelik kapı, iç kapılar ahşap, dış kapı ve pencereler pvc olup pencereler pancurludur, banyo-wc- antre döşeme kaplamaları kalebodur, odaların döşeme kaplamaları laminat parke, mutfak tezgahı granit, tezgah altı ve üstü dolaplar mevcut, wc ve banyo duvarları fayans, tavanı pvc lambri, banyoda duşakabin vardır, merdiven döşeme kaplamaları mermer, dış cephe boyalıdır. Evin elektrik ve suyu mevcut olup yaklaşık 6 yıllıktır.
Adresi : Taşınmaz Antalya İli Manavgat İlçesi Kavaklı Mahallesinde(Kavaklı camiinin yakınında) , Seyh Şamil Caddesi 6557 sok. İle 6556 nolu sokağın kavşağında ve kavşağın tam kuzeyinde köşedeki parsel olup bina üzerinde kapı numarası yazılı değildir.
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 23/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 17/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Manavgat Adliyesi 3.Kat Satış Salonu Manavgat/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1554 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR