Yazdır

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451883
Şehir : İstanbul / Kartal
Yayınlandığı Gazeteler

STAR 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 22.11.2016 14:20
Muhammen Bedeli : 840000 TL
İkinci İhale Tarihi : 19.12.2016 14:20
Dosya Numarası : 2015/248 T LM T.
İhale Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU - İstanbul Anadolu Adliyesi / İSTANBUL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ

2015/248 T LM T.

TAŞINMAZIN AÇİK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
İstanbul İl, Çekmeköy İlçe, Taşdelen Mahalle/Mevki i, 885 Ada No,
247/72756 arsa paylı, B8 blok, 2. Kat, 6 nolu Bağımsız Bölümün tamamı. Daireye girişte bir hol, hole açılan balkonlu salon, mutfak ile bir koridorla biri balkonlu ve ebeveyn banyolu üç yatak odası tuvalet ve banyo mahallerinden ibaret olduğu tespit edilmiştir. Yerler, hol, mutfak ve ıslak zeminlerde karo seramik kaplama olup, salon ve tüm odalarda lamına parke kaplamadır. Mutfakta tezgah altüst dolapları mevcut olup dekoratiftir. Banyoda lavabo, klozet duşakabin bulunmaktadır. Söz konusu mesken net 146 m2 yüz ölçümlüdür. Bina vasatın üzerinde birici sınıf malzeme ve işçilikle inşa edilmiş olup, binada su, elektrik, asansör (çift) ve kalorifer tesisatlaı bulunmaktadır. Söz konusu taşınmazın bulunduğu site içinde açık, kapalı ve süz yüzme havuzları, çocuk oyun parkları, basketbolI ve voleybol oyun sahaları çevre düzeni yapılmış yeşil alanlar bulunmaktadır. Isınma sistemi doğalgaz kombidir. Bina her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmakta olup, ulaşımı kolay bir konumdadır.

Adresi : İstanbul İl, Çekmeköy İlçe, Taşdelen Mahalle,Kıbrıs Cad., No:4, Nevaşer
Konaklan Sitesi, B8 blok, 2. Kat, 6 nolu daire Yüzölçümü :146m2 Arsa Payı : 247/72756
İmar Durumu : 885 parsel sayılı yer, 1/1000 ölçekli, 17/10/2008 t.t.'li taşdelen uygulama
imar planı 17/01/2014 t.t.'li l/l000 ölçekli uygulama imar planı plan notu tadilatı kapsamında E:0,42 imarlı konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 840.000,00 TL

KDV Oranı :%1

Kaydındaki Şerhler : TEDAŞ lehine daimi irtifak hakkı vardır. Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 22/11/2016 günü 14:20- 14:30 arası

2.Satış Günü : 19/12/2016 günü 14:20- 14:30arası

Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU - İstanbul Anadolu Adliyesi / İSTANBUL

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun !33 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- İİK 127 Md. GÖRE SATİŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/248 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. /10/2016

(İ İ Km. 126)_
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmekledir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR