Yazdır

ELBİSTAN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451268
Şehir : Kahramanmaraş / Elbistan
Yayınlandığı Gazeteler

ELBİSTAN KAYNARCA 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/255 TLMT.
İkinci İhale Tarihi : 03.01.2017 11:00
İhale Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı mah. Cumhuriyet meydanı)
Muhammen Bedeli : 120000 TL
İlk İhale Tarihi : 02.12.2016 11:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ELBİSTAN
İCRA DAİRESİ
2016/255 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Satışa konu taşınmazın tapu kaydına göre; Kahramanmaraş ilçesi, Taşburun Köyü, Topraktepe mevkii, 1104 nolu parselde kayıtlı 30/120 arsa paylı 1.kat, 3 nolu bağımsız bölüm mesken vasıflı taşınmaz satışa konudur. Bilirkişilerce yapılan tespitlere göre; satışa konu taşınmaz Kahramanmaraş ili, Elbistan ilçesi, Kızılcaoba Mahallesi, Harman Sokkak No: 18/3 adresindedir. Taşınmaz kapalı cezaevi, okul ve koleje yakın mesafededir. Manzaralı bir konuma sahip olan taşınmazın çevresinde, son 2-3 yıl içerisend yapılan lüks apartman tipi konut sayısında artık gözlemlenmiştir. B+Z+2 kat olarak yapılan binada 4 bağımsız bölüm bulunmaktadır. Bodrum katında 1, Zemin katta 2, 1.katta 3, 2.katta 4 nolu bağımsız bölümler bulunmaktadır. Bina merkezi kalorifer ile ısıtılmaktadır. Binada asansör mevcut değildir. Binanın merdivenleri mermer, merdiven korkulukları metal aksamlıdır. Bina girişi bodrum kat seviyesinden binanın batı cephesinden sağlanmaktadır. Satışa konu taşınmaz binanın 1.normal katındadır. Her katta tek mesken mevcuttur. Taşınmaz 1 salon, 4 oda, 1 mutfak, 2 banyo, wc-lb, antre, hol ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Taşınmazın odaları laminant parke, ıslak mekan döşemeleri seramik, duvarları tavana kadar fayans ile kaplıdır. Oda kapıları ahşap camlı, pencereler PVC, duvarlar plastik boyalıdır. Taşınmazın net alanı 140 m², brüt alanı 160 m²'dir.
İmar Durumu : Elbistan Belediyesi İmar Müdürlüğünden alınan bilgiye göre; kanu taşınmazın bulunduğu parsel; konut alanında, ayrık nizam, 3 kat, Taks 0,40, yoldan 5 komşu parsellerden 3 metre çekme mesafeli olacak şekilde yapılaşma koşulllarına sahiptir. Taşınmazın katı, kattaki konumu projesi ile uyumludur. Taşınmazın bulunduğu binaya ait, 20/11/2007 tarih ve 1-256 numaralı yapı ruhsatı mevcuttur.
Kıymeti : 120.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 02/12/2016 günü 11:00 - 11:05 arası
2. Satış Günü : 03/01/2017 günü 11:00 - 11:05 arası
Satış Yeri : Elbistan Belediye Başkanlığı Düğün ve Toplantı Salonu Elbistan Kahramanmaraş (Köprübaşı mah. Cumhuriyet meydanı)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/255 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR