BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Aktif İlanları // Kurumun Arşiv İlanları // Kurumun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451087
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/2531 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
İlk İhale Tarihi
:
21.11.2016 14:00
İkinci İhale Tarihi
:
21.12.2016 14:00
İhale Yeri
:
İCRA MEZAT SALONU EKİNOBA MAH.LONDRA ASFALTI YANYOL NO:107 ÇANAKKALE SK AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZATSALONU BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

BÜYÜKÇEKMECE

1. İCRA DAİRESİ

2016/2531 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Büyükçekmece İlçe, -/ Ada No, 3153 Parsel No, BÜYÜKÇEKMECE MERKEZ Mahalle/Mevkii, 15 Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz,tapunun Büyükçekmece Merkez mahallesi 3153 parselinde kayıtlı olup,adres olarak Büyükçekmece Atatürk Mahallesi,Gazi Mustafa Kemal Caddesi 145 B kapı numaralı No:8 adresinde yer almaktadır.

Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan; özellikleri yandaki girişte benzer özelliklere sahip 1. Kat daire malikinden alınan bilgi doğrultusunda tespit edilmiştir.Buna göre;tapuda 15 bağımsız bölüm,yerinde 8 kapı no.lu konut plan itibariyle;giriş holü,salon,açık mutfak,iki oda ve banyo tuvaletten ibaret olduğu söylenmiştir.Komşu dairenin giriş kapısı çelik kapı ,oda kapıları panel kapı,zeminler laminant parke,ıslak alanlar seramik,mutfak duvarları fayans,duvarlar boyalı,tavanlar kartonpiyer,pencereler pvcdir.Daire taktiben 55 m² kullanım alanına sahiptir.bina ortak mahalleri zeminler ve merdivenler Marmara mermeri döşeli,merdiven korkulukları demirdir.Binada yıpranma oranı dikkate alınması gereken ölçüdedir.

Satışa konu taşınmaz ilçe merkizinde olup,alışveriş noktalarına,çarşı pazara,toplu taşıma araç duraklarına yürüme mesafesindedir.Alt yapı ve üst yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır.Çevresinde çok sayıda banka şubesi hizmet vermektedir.belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır.E-5 Karayolu ilçeyi ikiye ayırmakta olup TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir.

Adresi :Adres olarak Büyükçekmece Atatürk Mahallesi,Gazi Mustafa Kemal Caddesi 145 B kapı numaralı No:8 adresinde yer almaktadır.

Yüzölçümü : 919,00 m2

Arsa Payı : 12/288

İmar Durumu : Dosyasında mevcut Büyükçekmece Belediyedinin 21.06.2016 tarihli imar durum yazısına göre 17.06.2004 onay tarihli 1/1000 ölçekli Büyükçekmece Uygulama İmarplanında Taks=0.2, h=12.50, ayrık nizam, konut alanında bulunduğu,taşınmazın T3 Lejantında kaldığı,ayrıca 12.08.2011 oany tarihli plan notu tadilatında ‘’Yapı nizamı ayrık ve ikiz olarak tanımlanmış parsellerde açık ve kapalı8 çıkma yapılamaz,bu alanlarda TAKS parsel alanının %10 u oranında artırılacaktır’’ hükmü bulunduğu belirtilmektedir.

Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 21/11/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

2. Satış Günü : 21/12/2016 günü 14:00 - 14:10 arası

Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU EKİNOBA MAH.LONDRA ASFALTI YANYOL NO:107 ÇANAKKALE SK AYMERKEZ KARŞISI BELEDİYE MEZATSALONU BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2531 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR