GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00451077
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/34 TLMT
Muhammen Bedeli
:
353522 TL
İlk İhale Tarihi
:
02.12.2016 15:00
İhale Yeri
:
Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu - Gaziantep Adliyesi Şehitkamil / Gaziantep

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ
2016/34 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep ili, Şehitkamil İlçesi Batıkent Mah. ada 3171, parsel 1 de kayıtlı, cinsi tapu kayıtlarında arsa olarak belirtilen parselin tamamı 3.808,08m2 olup, kat irtifakına göre 18/2400 arsa paylı B blok 6. normal kat 22 nolu bağımsız bölüm olan meskenin tamamıdır. Taşınmazın cinsi tapu kayıtlarında her nekadar arsa olarak belirtildiği gibi, parsel üzerinde betonarme çok katlı apartman bulunduğu tespit edilmiştir. B Blok 6. katta iç kapı no: 22 numarada bulunmakta olup, mesken olarak planlanan bu yapı betonarme karkas olarak yapılmış, 3 oda, salon, mutfak ve müştemilattan oluşan dairenin duvarları ince sıva üzeri yağlı boyalıdır. Islak zemin tabanları ve salon ve odaların tabanları laminant kaplanmıştır. İç kapı doğramaları ahşap doğrama olup yağlı boyalıdır. Dış kapı doğramaları ve pencereler PVC den imal edilmiştir. Mutfak, lavabo, tuvalet, ve banyo duvarları fayansla kaplıdır. Güney-batı cepheli olan meskenin inşaat brüt alanı 150,00m2 kullanım net alanı 130,00m2 dir. Elektrik, suyu ve asansörü bulunmaktadır, kaloriferle ısıtılmaktadır. Şehrin batı bölgesinde 9023 nolu sokak, 9024 nolu sokak ile Adnan İnanıcı caddesinin kesiştiği köşe başında bulunmakta olup çevresi tamamen imar planına uygun olarak yapılaştığı görülmüştür. Taşınmaz her türlü belediye hizmetleri ve sosyal hizmetlerden faydalanmaktadır. Yakın çevresinde Anneler parkı, okul, Cahit Nakıpoğlu Camii bulunmaktadır, mesken yaklaşık 13-15 yıllık olup bakımlı olması nedeniyle yıpranması %4 olarak düşülmüştür.
Adresi : Batıkent Mah. 9023 Sokak, Mehmet Külte Sitesi B Blok No: 7 K: 6 D: 22 Şehitkamil / GAZİANTEP
İmar Durumu : İnşaat tarzı Taşınmazın imar planında ticaret alanına gelmekte olduğu belirtilmiştir. İmar parselidir.
Kıymeti : 353.522,70 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 02/12/2016 günü 15:00 - 15:10 arası
2. Satış Günü : 30/12/2016 günü 15:00 - 15:10 arası
Satış Yeri :Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu - Gaziantep Adliyesi Şehitkamil / Gaziantep
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/34 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR