TRABZON İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00450752
Şehir : Trabzon
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ŞAFAK 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2013/111 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
287000 TL
İlk İhale Tarihi
:
24.11.2016 10:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

TRABZON İCRA DAİRESİ
2013/111 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın :Özellikleri:
Trabzon Ortahisar 1516 Ada No, 13 Parsel ,1 Nolu Beşirli Mahallesi,1.kat, 5 nolu . Bğ.Bölüm - Taşınmazın bulunduğu bina asansörlü ve doğalgaz kombili ortak kullanım alanları,dış cephesi ve çatısı tamamlanmış olduğu ve 3.sınıf B grubu yapıdır. Dairenin İçi boyalı, ıslak zeminler seramik, oda tabanları lamine, camları PVC doğrama, kapısı çeliktir. Kat irtifakı projesinden dairenin 3 oda 1 salon ve alanın 151m2 olduğu tespit edilmiştir.Her türlü belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Topoğrafik ve jeolojik olarak düz ve sağlam bir zemin yapısına sahiptir. Şehrin yoğun yerleşiminin olduğu bölgede olup ticari ve ekonomik merkezlere, dinlenme ve eğlenme yerlerine yakın olup taksim meydanına 5-6 km mesafededir. Şehir merkezine dolmuş bağlantısı mevcuttur.
Adresi: Beşirli Mh.Köksallar Apt. Kat:2 D:3 Ortahisar / TRABZON
Yüzölçümü: 151 m2 Arsa Payı : 2/45
İmar Durumu:İmar planı içerisinde ayrık nizam 5 kat taks 0,40, iskan sahası içerisindedir.
Kıymeti : 287.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü: 24/11/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü: 20/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri: Trabzon Adliyesi Satış Odası
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
SATIŞ ŞARTLARI :
1-İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin ayrı ayrı % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi,1/2 alım tapu harcı ile teslim-tahliye masrafları ve belirlenen KDV alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler ve 1/2 satım tapu harcı satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/111 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2016
(İİK m.126)(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR