Yazdır

İSTANBUL ANADOLU 19. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00450593
Şehir : İstanbul / Kartal
Yayınlandığı Gazeteler

SÖZCÜ 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 650000 TL
İkinci İhale Tarihi : 16.12.2016 10:00
İlk İhale Tarihi : 18.11.2016 15:00
Dosya Numarası : 2016/98 TLMT.
İhale Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU - İstanbul Anadolu Adliyesi Kartal / İSTANBUL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU 19. İCRA DAİRESİ

2016/98 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRIMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: TAŞINMAZIN:
Tapu Kaydı : İstanbul İli, Alaşehir İlçesi, Küçükbakkalköy Mah.'de kain; 289 Cilt No:
28613 Sayfa No, 1985 Ada No, 5 Parsel No.da kayıtlı, 2.211,00 m2 Yüzölçümlü arsa üzerinki binanın 23573/663300 Arsa Paylı, A2 Blok, 9. Kat., 17 Bağımsız Bölüm No.îu Çatı Arasında Odası Olan Mesken Vasıflı Taşınmaz.
Özellikleri : Alibeyler Sitesi isimli kat irtifaklı betonarme karkas apartmanlardan A-2
blok 9. katta çalı arasında odası olan 17 noiu dairenin tamamı olup, ana bina bodrum+zcmiıvr9 normal kattan ibaret II katlı ayrık nizamda betonarme karkas blok apartman olup, dış cephesi sıvalı-boyalı, üzeri çatılıdır. Binaya bahçe içinden zemin kattan camekanlı çelik kapıdan girilmekte olup, katlar arası granit basamaklı ve alüminyum korkuluklu merdivenleri vardır. Binanın bodrum katta otopark, zemin katta görevli dairesi, normal katlarda mesken olarak kullanılan ikişer daire olup, 9.kat daireleri çatı aralıdır. Binada elektrik, su, doğalgaz girişi ve asansör teşkilatı mevcuttur. Parsel etrafı duvar üzeri demir parmaklık ile muhafazlı olup, site içinde açık yüzme havuzu ve yeşil alanlar ile yer altında kapalı otopark vardır. Dairenin normal katta giriş holü, koridor, mutlak, banyo. WC, salon ve biri banyolu iki oda, çatı arasında hol, banyo ve bir oda olup. 140,00 m2 miktarlıdır.Normal katın giriş holü önünden mermer basamaklı merdiven ile çatı arasına irtibailıdtr. Giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri seramik, duvarları boyalı olup, üzeri granit kaplı mutfak tezgahı ve mutfak dolapları vardır.Banyolarda duşa kabin, klozet, lavabo, WCde klozet ve lavabo vardır. Saion ve odaların zeminleri laminant parke kaplı olup, duvarları boyalıdır. Dairenin kapıları üzeri boyalı amerikan panel kapı, cümle giriş kapısı çelik kapı, pencereleri PVC doğramalıdır, çan arası hol ve oda ön,nde terası vardır. Daire arka bahçe cephesinde olup elektrik, su ve doğal gaz kal kaloriferi tesisatı mevcuttur.
Adresi : Küçükbakkalköy Malı. Yazmacı Sok. No:3/l7 Ataşehir/ İSTANBUL
İmar Durumu : Ataşehir Belediye Başkanlığının E-İmar İnteraktif İmar Durumu
Notlarından; Ataşehir İlçesi, Küçükbakkalköy Mahallesi, 235 pafta, 1985 ada, 5 parsel sayılı yer 18.01.1994-19.03.2012 T.TL.'li 1/1000 ölçekli Küçükbakkalköy Mahallesi Uygulama Revizyon İmar Planında; TAKS:0.25, KAKS:1.8, H:Serbest irtifalı, ön bahçe min.5.00 m., arka ve yan bahçe m in.4.00 m. Çekme mesafelerinde Ayrık Nizam, Konut Alanında kalmakla olduğu anlaşılmaktadır.

Kıymeti : 650.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Takip takyidatındaki gibidir.
1. Satış Günü : 18/11/2016 günü 15:00- 15:10 arası
2. Satış Günü : 16/12/2016 günü 15:00- 15:10 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU - İstanbul Anadolu Adliyesi Kartal / İSTANBUL

Salış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artı miada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanjı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV. 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/98 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.27/09/2016 / —
(İİK m.126)_
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR