Yazdır

BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449751
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Bulunduğu Kat : 6
Oda Sayısı : 3+1
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/1132 ESAS
İhale Yeri : Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol(no:107), Çanakkale Sok. Ay merkez Karşısı, İcra Mezat Salonu, B.Çekmece/İST.
Muhammen Bedeli : 550000 TL
İlk İhale Tarihi : 24.11.2016 14:50
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 2. İCRA DAİRESİ

2016/1132 ESAS
TAŞINMAZIN AÇİK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 640 Ada No, 3 Parsel No, Gürpınar Mah. Mahalle/Mevkii, 14 Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz daire olup, brüt alanı 185m2, net alanı: 155m2 dir. Dairenin bulunduğu parsel 8 adet bloktan oluşmaktadır. Bu bloklar parlamenterler sitesi olarak adlandırılmıştır. Site içerisinde, kapalı ve açık havuz, restaurant, fitness center, market, sauna ve çocuk oyun alanı bulunmaktadır. Binalarda ortak alan ve dairelerdeki kombi için jeneratör bulunmaktadır. Dairenin bulunduğu blok;Bodrum+Zemin+15 normal katlı olarak, betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Blok takribi 14 yıllıktır. Satışa konu 14 nolu daire: D-37 Bloğun, C girişinde (mahallinde 11-H blok), 6. katında ve girişin batı cephesinde yer almaktadır. 3 oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, wc, antre, koridor ve balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Salon ve odalarda yer döşemesi laminant parke, duvarlar kısmen saten boya, kısmen duvar kağıdı kaplıdır. Perdelikler kartonpiyeri idi r. Mutfak dolapları lake, tezgah granittir. Ankastre Ürünler bulunmaktadır. Banyolarda vitri fiye malzemeleri bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar ahaşap, dış kapı çeliktir. Mutfak balkonu cam balkon sistemi ile kapatılmıştır. Girişte sabit portmanto mevcuttur. Dairede ısıtma amaçlı kombi sistem petckli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır.
Adresi : Adnan Kahveci Mah. Yavuz Sultan Selim Bulvarı, Parlamenterler Sitesi Beylİkdüzü / İSTANBUL
Yüzölçümü : 46.348,62 m2
Arsa Payı : 100/80000
İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Uygulama İmar Planında Emsal:2.00, Hmax:24.50 m. yapılaşma şartı ile "Konut" alanında, parselin bir kısmı ise, "Sosyal ve Kültürel Tesis" alanı, "Park" alanı ve "Otopark" alanı olarak planlanmıştır.
Kıymeti : 550.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Diğer: Tapu kaydındaki gibidir
İrtifak Hakkı: Türkiye Elektrik Dağıtım A.Ş. Lehine irtifak hakkı bulunmaktadır.
1. Satış Günü : 24/11/2016 günü 14:50- 14:55 arası
2. Satış Günü : 22/12/2016 günü 14:50- 14:55 arası
Satış Yeri : Ekinoba Mah. Londra Asfaltı yanyol(no:107), Çanakkale Sok. Ay merkez Karşısı, İcra Mezat Salonu, B.Çekmece/İST.

Satış şartları:
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacakttr. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, İkinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana İhale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV. 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâl iye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedel i hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir, ihaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son İhale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır, ihale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,başkaca bilgi almak İsteyenlerin 2016/1132 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.29/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR