Yazdır

TRABZON İCRA DAİRESİ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449637
Şehir : Trabzon
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 30.11.2016 14:00
Muhammen Bedeli : 250000 TL
Dosya Numarası : 2015/80507 ESAS
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. TRABZON İCRA DAİRESİ
2015/80507 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :
Trabzon İl, Ortahisar İlçe, 2457 Ada No, 1 Parsel No, Üniversite Mahalle/Mevkii, H blok 5.kat, 11 nolu Bağımsız Bölüm Taşınmaz daire dokuz bloklu Aliağa H blokta yer almakta olup kaloriferli doğalgaz ısıtmalı ve asansörlüdür. Üç oda, salon, mutfak, giriş holü, tuvalet ve banyo ve balkonlardan oluşmaktadır. 140 m2 alana sahiptir. Islak hacimlerin duvarları ve döşemeleri seramik kaplama, odaların döşemeleri ise laminanttır. Duvarları alçı sıvalı ve boyalıdır. Pencereleri ahşap görünümlü pvc doğrama, iç kapıları camlı panel kapı ve daire giriş kapısı ise çeliktir. Balkonları cam panel ile kapatılmıştır. Bina yaklaşık 5-10 yıllıktır. Taşınmaz Trabzon-Rize Sahil yoluna yaklaşık 1,1 km, şehir merkezine (meydan) yaklaşık 4,10 km mesafededir. Taşınmazın site tarzında yapılaşmanın giderek arttığı, Üniversite mahallesinde KTÜ ye yakın konumda yer alması ve manzara hakimiyeti değerini olumlu yönde etkiler. Ulaşım problemi bulunmamaktadır. Her türlü belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu ada gerekli çekme mesafelerinden sonra E=1,30 Hmax=12,50 m yapılaşma şartlarına sahiptir.

Yüzölçümü : 9.663,97 m2
Arsa Payı : 60/7200
İmar Durumu : Belediye iskan sahasındadır
Kıymeti : 250.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir, tapu kaydı dosyada mevcuttur.
1. Satış Günü : 30/11/2016 günü 14:00 - 14:05 arası
2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 14:00 - 14:05 arası
Satış Yeri : TRABZON ADALET SARAYI ZEMİN KAT SATIŞ ODASI -

Satış şartları :
1-
İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/80507 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR