İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00449628
Şehir : İstanbul / Kartal
Bulunduğu Kat : 3
Oda Sayısı : 3+1
: 112
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/1030 TLMT
Muhammen Bedeli
:
320000 TL
İlk İhale Tarihi
:
21.11.2016 14:20
İhale Yeri
:
İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU - İstanbul Anadolu Adliyesi

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ
2015/1030 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: 1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Pendik İlçe,Kurtköy Mahalle/Mevkii, 7288 Ada No, 2 Parsel
No, B Blok, 2. Kat, 80/5590 arsa paylı, 10 nolu Bağımsız Bölümün tamamı. Daire 3+1 konumunda olup, girişte hol, karşıda lavabo ve tuvalet, bahçeye bakan cephede balkonlu mutfak ve bitişiğinde salon, hol devamında;gece holü, gece holüne açılan biri ebeveyn banyola diğeri balkonlu üç yatak odası planında, proje üzerinden alınan mahal alanları toplamında dairenin net alanı 112 m2 olduğu anlaşılmıştır. Islak zeminler seramik, odalar laminat parke, mutfakta tezgah alt ve üstünde dolaplar, banyoda; küvet, klozet ve lavabo, pencereler pvc, kapılar dekoratif amerikan panel kapı, elektrik su ve kombi sistemde doğalgak kaloriferli, asansörlü, bahçesi peyzajlı, açık otoparklıdır, ana bina 8 yıllıktır. Toplu konut bölgesinde, belediye teknik alt yapı hizmetlerinin bulunduğu bölgede, toplu taşım araçlarının geçtiği caddeye yürüme mesafesinde ulaşımı kolaydır.
Adresi : İstanbul İl, Pendik İlçe,Kurtköy Mahalle, Mahallen Çamlık Mah., Leylak
Sk., No:4, Lalezar Sitesi, B Blok, 3. Kat, D: 10 Yüzölçümü : 112 m2
Arsa Payı : 80/5590
İmar Durumu : 3 parsel; 1/1000 ölçekli, 10/07/2012 t.t.'li Yenişehir ve Çamlık
Mahallesinin bir kısmına ait revizyon imar planında;K5 rümuzlu konut alanındadır.
Kıymeti : 320.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 21/11/2016 günü 14:20 - 14:30 arası
2. Satış Günü : 16/12/2016 günü 14:20 - 14:30 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU - İstanbul Anadolu Adliyesi

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1030 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 10/10/2016

(İİK m.126)_
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR