Yazdır

İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449507
Şehir : İstanbul / Kadıköy
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ MESAJ 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 05.12.2016 14:10
İhale Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU - İstanbul Anadolu Adliyesi / İSTANBUL
Muhammen Bedeli : 750000 TL
Dosya Numarası : 2016/751 TLMT.
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
İSTANBUL ANADOLU 12. İCRA DAİRESİ
2016/751 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri
: İstanbul İl, Kadıköy İlçe, 2182 Ada No, 15 Parsel No, Tuğlacıbaşı Mah. 3. Normal kat 143/2568 arsa payın bulunduğu bina, tapunun 437,64 m2 alanlı arsa üzerinde bulunmaktadır. Taşınmazın bulunduğu bina, betonarme yapı tarzında 1.Bodrum+Zemin+3 normal kat olmak üzere toplam 5 katlıdır. Binada, bodrum katlarda ortak alanlar ve depolar, zemin katta 2 dükkan, normal katlarda ise 6 şer daire olmak üzere toplam 20 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binanın dış cephesi alikobant malzemeli cam panel giydirmeli dış cephe kaplamadır. Binaya giriş kapısı cam panel kapı, merdivenler seramik, duvarları plastik boyalıdır. Binada asansör bulunmaktadır. 3.Kat 17 Nolu çatı arası ile bağlantılı daire, Kadıköy Tapu Sicil Müdürlüğünde incelenen onaylı mimari projesine göre normal katı net 60 m2 kullanım alanı bulunmakta olup, salon, oda+mutfak nişi ve hol hacimlerinden, çatı katı ise net 60 m2 alanlı olup, oda, banyo ve teras hacimlerinden oluşmaktadır. Bina ana giriş kapısı kapalı olduğundan ve bina boş olduğundan iç mekanları görülememiştir.Bölgede teknik altyapılar tamamlanmış olup, kamu hizmetlerinden istifade tamdır. Sosyal açıdan orta gelir grubuna hitap eden bir yerleşim yeridir. Cadde üzerinde yer alan binaların zemin katları ticari, normal katları ise mesken ve ofis yoğunluklu gelişmiştir. Belediye sınırları içinde ve her türlü belediye hizmetinden yararlanan çevresinde gerekli sosyal donatı alanları mevcut olan mevkidedir. Alt yapısı, suyu ve elektriği ve diğer tüm alt yapı hizmetlerinden istifadesi tamdır. ( +) Ana akslara yakın olması,

Adresi : Taşınmaz, İstanbul İli, Kadıköy İlçesi, Eğitim Mahallesi, Hızırbey Caddesi, No:10 Kat:3 D:17posta adresinde yer almaktadır. Ulaşım karayoluyla rahatlıkla sağlanmaktadır. Günün ihtiyaçlarını karşılayacak sosyal alanlara yakın olan taşınmazın yakın çevresinde ayrıca İETT Hasanpaşa Garajı, Okan Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu, Kadıköy Anadolu Üniversitesi yer almaktadır. Eğitim Mahallesinde bulunan taşınmaz, İstanbul Çevre Yoluna 50 m, D-100 Karayoluna 1 km, Uzunçayır Caddesine 225 m, Hızırbey Caddesine cepheli vaziyettedir. Taşınmaz, ana ulaşım aksları ile sosyal donatılar vb alanlara yakın mesafededir.
Yüzölçümü : 120 m2
Arsa Payı : 143/2568
İmar Durumu : Dosyada mevcut Kadıköy Belediye Başkanlığı Plan ve Proje Müdürlüğü’nün 05.09.2016 tarih ve 22020 sayılı yazısına göre; Kadıköy İlçesi, Eğitim Mahallesi, 2182 ada, 15 parsel sayılı yer 11.05.2006 t.t. li 1/1000 ölçekli Uygulama imar planı ve plan notu tadilatında H:4 kat bitişik nizam yapılanma şartlarında ‘’KONUT’’ alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 750.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/12/2016 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 30/12/2016 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : İSTANBUL ANADOLU ADLİYESİ MEZAT SALONU - İstanbul Anadolu Adliyesi / İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/751 Tlmt. Sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR