Yazdır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449480
Şehir : İstanbul / Büyükçekmece
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 21.11.2016 14:00
Dosya Numarası : 2015/1046 TLMT
Muhammen Bedeli : 85000 TL
İhale Yeri : İCRA MEZAT SALONU EKİNOBA MAH.LONDRA ASFALTI YANYOL NO: 107 ÇANAKKALE SK AYMERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ
2015/1046 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 2069 Ada No, 17 Parsel No, ESENYURT
KÖYÜ Mahalle/Mevkii, 2 Bağımsız Bölüm İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 2069 Ada No, 17 Parsel No, ESENYURT KÖYÜ Köyü, 2 Bağımsız Bölüm Satışa konu daire nitelikli taşınmaz, tapunun Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 2069 ada, 17 parsel numaralı, 292,29 m2 yüzölçümlü, arsa nitelikli ana taşınmazı üzerindeki 37 - 39 kapı numaralı binada bodrum katta yer almakta olup 11/200 arsa paylı ve 2 bağımsız bölüm numaralıdır. Taşınmazın yer aldığı bina adres olarak Esenyurt İlçesi, Talat Paşa Mahallesinde, 1047. Sokak bağlantılı 1036. Sokak üzerinde yer almaktadır.
Bina ulaşımı kolay bir bölgede yer almaktadır. Çarşı, pazara, alışveriş ve ibadet yerlerine, okul ve sağlık tesislerine yakın konumda bulunan binanın yer aldığı bölgede teknik alt yapı imalatları tamamlanmıştır. Bölgeye kamu ve belediye hizmetleri verilmektedir. Yakın çevresinde az katlı konut, ticaret + konut ve sanayi nitelikli yapılar ile Esenyurt Erdoğanlar İlk Ve Orta Okulu, Esenyurt Gaziler Parkı, Akşemsettin Camii bulunmaktadır.
Bina, betonarme karkas tarzda inşa edilmiştir. Bodrum, zemin ile 4 adet normal kattan oluşmaktadır. Yerinde yapılan incelemede binanın ortak merdiven mahallerinde zeminlerin mermer kaplı olduğu, merdiven korkuluklarının mevcut ve krom malzemeden olduğu, binada tek asansör bulunduğu belirlenmiştir. Yerinde yapılan incelemede, taşınmazın antre, mutfak, wc, banyo, salon ile
2 adet oda bölümlerinden oluştuğu belirlenmiştir. İncelenen ilgili Belediye?deki projesine göre taşınmaz net 58,56 m2 dir. Taşınmazda ıslak zeminler seramik/fayans, kuru zeminler ise laminant parke kaplıdır. İç kapılar ahşap pres, pencereler ise pvc den mamul olup çift camlıdır. Taşınmazda vitrifıye ve armatürler, anahtar, piriz ve sigortalar, tezgah ve dolaplar tamdır. Taşınmazda doğalgaz bağlantısı mevcuttur.
Adresi : Talatpaşa Mahallesinde 1047.sokak bağlantılı 1036.sokak üzerinde yer
almaktadır.
Yüzölçümü : 292,29 m2
Arsa Payı : 11/200
İmar Durumu : Esenyurt Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün
02.04.2015 tarihli yazısında; Esenyurt İlçesi, Talat Paşa Mahallesi, 2069 ada, 17 parsel numaralı taşınmazın onaylı uygulama imar planında, bitişik nizam, 5 kat konut alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 85.000,00 TL
KDV Oranı : KDV'den muaftır.
Kaydındaki Şerhler : tapu kaydındaki gibidir..
1. Satış Günü : 21/11/2016 günü 14:00- 14:10 arası
2. Satış Günü : 21/12/2016 günü 14:00- 14:10 arası
Satış Yeri : İCRA MEZAT SALONU EKİNOBA MAH.LONDRA ASFALTI
YANYOL NO: 107 ÇANAKKALE SK AYMERKEZ KARŞISI BÜYÜKÇEKMECE İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1046 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.26/09/2016

(İİKm.126)_
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR