Yazdır

GAZİANTEP 13. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449063
Şehir : Gaziantep / Şehitkamil
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 315000 TL
İlk İhale Tarihi : 18.11.2016 10:00
Dosya Numarası : 2014/1799 TLMT.
İhale Yeri : Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu -  Şehitkamil / Gaziantep
İkinci İhale Tarihi : 26.12.2016 10:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
GAZİANTEP
13. İCRA DAİRESİ
2014/1799 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Gaziantep İl, Şehitkamil İlçe, 257 Ada No, 5 Parsel No, GAZİ MAH/ 1.ÇATALKOZ MEVKİ Mahalle/Mevkii, 4.VE ÇATI KAT (BAĞIMSIZ BÖLÜM NO:7) Bağımsız Bölüm : Gaziantep İli, Şehitkamil İlçesi , Gazi Mah. 1.Çatalkoz mevki 257 Ada 5 Parsel sayılı taşınmazın 70/944 arsa paylı kat irtifakı tesis edilmiş , 4.VE ÇATI KAT 7 nolu Bağımsız Bölümüdür. Mesken niteliğindedir. Satışa konu bağımsız bölüm tapu kayıtlarında belirtildiği gibi yerinde de 4.normal kat ve çatı katındaki 7 nolu bağımsız bölüm olduğu ve mesken olarak kullanılmaktadır. Bu katta üç oda,msiafir salonu, 1wc, mutfak ve balkon bulunmaktadır. Giriş antresinin bulunduğu yerdeki merdivenle yukarı teras kata çıkıldığında ise üç yatak odası, ve banyo bulunmaktadır. Yapının her iki katı birlikte dubleks mesken olarak kullanılmaktadır. Yapı betonarme olarak yapılmıştır. Duvarlar ince sıva üzeri macunlu yağlı boyalıdır, iç doğramalar ahşap olup üzeri boyalıdır. Dış doğramalar PVC' den imal edilmiştir. Mutfak dolapları hazır mutfak olup laminant kaplamadır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Ferdi ısıtılmaktadır. (Kombi takılmamış) bina asansörlüdür. Mesken içindeki tavanlarda alçı kartonpiyer yapılmıştır. Bağımsız bölümün toplam inşaat alanı 300 m2.dir. taşınmaz şehrin batısında yeni oluşan imarlı yapılaşan bir bölgede bulunmaktadır. İmara uygun yapılaştığından talep edilen bir bölgedir. Belediye hizmetlerinden tam olarak faydalanmaktadır. Yakınında Kaşıbeyaz İlköğretim Okulu bulunmaktadır.
Adresi : Gazi Mah. 6 Nolu Cd.No:9 Bilgi Apt.Kat:5 Daire:7 Şehitkamil / GAZİANTEP
Yüzölçümü : 944,00 m2
Arsa Payı : 70/944
İmar Durumu : İnşaat tarzı Şehitkamil Belediye Bşk.lığı İmar ve Şehircilik Müd.lüğünün 21.10.2014 tarih, 28434 sayılı yazılarında ayrık nizam üç katlı konut yapı adasına gelmekte olduğu belirtilmiştir.
Kıymeti : 315.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Kaydı gibidir.
1. Satış Günü : 18/11/2016 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Gaziantep Adliyesi Mezat Salonu - Şehitkamil / Gaziantep
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/1799 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2016
Yemen KOÇAK
İcra Müdür Yardımcısı
174882


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR