Yazdır

SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448951
Şehir : Sakarya
Yayınlandığı Gazeteler

CUMHURİYET 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 210000 TL
Dosya Numarası : 2016/2543 Esas
İhale Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu, Camili Mah. Adapazarı/Sakarya
İlk İhale Tarihi : 01.12.2016 11:40
İcra Birimi : SAKARYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ
İkinci İhale Tarihi : 26.12.2016 11:40
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. SAKARYA
2. İCRA DAİRESİ
2016/2543 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Sakarya ili Serdivan ilçesi Serdivan köyü hudutlarında kain; tapunun 17935 parsel numarasında kayıtlı 3563.13 m2 alana sahip arsa üzerinde bulunan binaların, tesis edilen kat irtifakına göre B blok 2+çatı katı 26200/848364 arsa paylı 13 bağımsız bölüm nolu dubleks meskeninden ibarettir. Borçluya ait meskenin de içinde yer aldığı ana gayrimenkul, Serdivan Beşköprü mahallesi Girne cad. 3125. sokak Ferah Evler B Blok adresinde yer almaktadır. Şehrin çarşı merkezine yaklaşık 7 Km. mesafede olan taşınmazın etrafı konut şeklinde yapılaşmıştır. Yakın çevrede işyeri yoktur. Topoğrafik olarak % 20 - 25 eğimli bir arazide yer almakta, tüm altyapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır. Yerleşim alanı dahilinde ve caddeye cepheli olduğundan ulaşım imkânları iyidir. Konumu itibarı ile şehrin gelişmekte olan bir konut yerleşim alanıdır. Mevcut imar durumuna göre taşınmazın imar planlarında Konut Alanı olarak ayrılan sahada kaldığı, TAKS=0.30, KAKS=1.20 ve Yençok=13.00 mt. şartlarını sağlayacak şekilde ayrık nizamda dört katlı (A-4) yapı iznine tabi olduğu bildirilmiştir. Borçluya ait meskenin de içinde yer aldığı ana gayrimenkul kazı sonrasındaki zemin seviyesi üzerinde bulunan iki bodrum kat ile onların üzerinde bulunan bir zemin ve iki normal kat olmak üzere toplam beş katlıdır. Betonarme olarak inşa edilen yapının dış cepheleri sıvalı ve boyalı, üzerinde ahşap çatısı mevcut ve kiremit örtülüdür. Binanın en alt katındaki bodrum kat üzerinde bulunan mesken katlarının her birinde dört ayrı mesken, dört katta ve binada toplam 16 mesken bulunmaktadır. En üst katlar çatı dubleks meskenler şeklindedir. Yapıya giriş cephesinden bakıldığında en üst kat sol ön köşede bulunan borçluya ait mesken alt kat girişte bir antre-koridor ile bir salon, iki oda, mutfak, lavabo-wc; antre bölümündeki döner merdivenden çıkılan çatı arası katında da iki oda ve bir banyodan ibarettir. Ayrıca alt katta iki balkon, üst katta bir teras vardır. İç kısımlarında salon ve oda zeminleri ahşap laminat parke, diğer zeminler seramik kaplı, duvar ve tavanlar alçı sıvalı ve boyalı, çatı katında tavanlar alçıpan kaplı, iç kapılar ahşap kaplama, dış pencereler PVC kaplı alüminyum doğramalı ve ısıcamlıdır. Mutfakta mermer tezgah ve mobilyalı dolapları mevcuttur. Banyoda sadece seramik döşeli olup duş yeri, klozet, lavabo yoktur. Ayrıca çatı arası katına çıkan merdivende eksikler vardır. Mesken doğalgazlı-kombili kalorifer tesisatlıdır. Ancak kombisi yoktur. Borçluya ait yeni inşa, boş ve kullanılmamış durumdaki 168 m2 net kullanım alanına sahiptir.
Kıymeti : 210.000,00 TL KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 01/12/2016 günü 11:40 - 11:50 arası
2. Satış Günü : 26/12/2016 günü 11:40 - 11:50 arası
Satış Yeri : Sakarya Adliyesi İcra Daireleri Mezat Salonu, Camili Mah. Adapazarı/Sakarya
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/2543 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR