Yazdır

ŞANLIURFA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448304
Şehir : Şanlıurfa
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 16.11.2016 10:00
İkinci İhale Tarihi : 16.12.2016 10:00
Muhammen Bedeli : 130000 TL
Dosya Numarası : 2015/10751 ESAS
İhale Yeri : ŞANLIURFA 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ŞANLIURFA

4. İCRA DAİRESİ

2015/10751 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Şanlıarfa ili Merkez ilçesi Yenişehir mah. 1030 ada 9 parsel bodrum kat 5 nolu bağımsız bölümde kayıtlı taşınmaz yapılaşmanın tamamen bitmiş olduğu bir bölgededir. Çevresinde 6-8 katlı binalar DSİ ve park bulunmaktadır. Bina bodrum+zemin+3 normal kattan oluşmaktadır. Binada doğalgaz tesisatı vardır. Merdiven basamakları ve sahanlık mermer kaplamalıdır. Binanın her katında 2 daire bulunmaktadır. Merdiven ve sahanlık duvarları üzeri boyalıdır. Bina büro olarak kullanılmaktadır. Daire 3 oda, antre, WC, mutfak bulunmaktadır.Dairenin dış kapıs çelik kapı olup, bahçe tarafından açılmıştır. Yerlerde odaarda laminat parke,hol mutfak ve ıslak zeminler seramik döşemelidir. Duvarları kağıt kaplamalıdır. Pencereler pvc'den ve kapılar ahşaptan yapılmıştır. Mutfakta duvarlar fayans kaplamalı olup mutfak dolabı ve tezgah bulunmaktadır. Dairede doğalgaz tesisatı vardır. Tavanları alçı kartonpiyerve asma tavan yapılmıştır. Daire yapılan ölçümlerde yaklaşık brüt 95m² olup, Hamidiye Mah. 263 sok. Bilsel Apt. Bodrum Kat No:1 Haliliye/Şanlıurfa adreslidir.

Arsa Payı :26/226 Kıymeti : 130.000,00 TLKDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 16/11/2016 günü 10:00 - 10:05 arası

2. Satış Günü : 16/12/2016 günü 10:00 - 10:05 arası

Satış Yeri : ŞANLIURFA 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/10751 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.10/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR