Yazdır

DÖRTYOL İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan Satılık Daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00444489
Şehir : Hatay
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 200000 TL
İlk İhale Tarihi : 16.11.2016 14:30
İkinci İhale Tarihi : 13.12.2016 14:30
Dosya Numarası : 2016/802 Talimat
İhale Yeri : Dörtyol Hükümet Konağı Zemin Kat Konferans Salonu Dörtyol/HATAY
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
DÖRTYOL
İCRA DAİRESİ
2016/802 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Hatay İl, Dörtyol İlçe, 2342 Parsel No, Çaylı Mah. Tütüncülü Mevkii Mahalle/Mevkii, A blok 1. kat 3 nolu Bağımsız Bölüm olan taşınmaz Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tariflerine göre 3B sınıfındadır. 7-8 yıllık binadır. Beş katlıdır. Bağımsız bölüm, 4 oda, 1 salon, 1 mutfak, banyo, ebeveyn banyosu, wc ve müştemilatından ibarettir. Zemini parkedir. Islak zeminler seramiktir. Duvarlar sıvalı ve boyalıdır. Tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak, banyo ve wc duvarları boydan boya seramiktir. Mutfak tezgah altı ve tezgah üstü dolabı bulunmaktadır. Pencereler pvc kapılar ahşaptır. Dış kapı çelik kapıdır. Net 141,00 m² dir.
Adresi : Çaylı Mahallesi Kazım Karabekir Caddesi Acemoğlu Apartmanı A Blok No:33 Dörtyol / HATAY
Yüzölçümü : 2.004,99 m2
Arsa Payı : 1/20
İmar Durumu : İnşaat tarzı taşınmaz Uygulama İmar planında Mesken alan (A-5) Ayrık nizam 5 kat inşaat müsaadeli %30 yapı yoğunluklu olarak görülmektedir.
Kıymeti : 200.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca tüm katılımcılar Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/11/2016 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü : 13/12/2016 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Dörtyol Hükümet Konağı Zemin Kat Konferans Salonu Dörtyol/HATAY
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. İş bu satış ilanı ,yayınlanacak e-ilan ve gazete ilanı; satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere tebliğ yerine kaimdir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/802 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR