Yazdır

İSKENDERUN İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan Satılık Daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00448685
Şehir : Hatay / İskenderun
Yayınlandığı Gazeteler

AYDINLIK VATAN-EMEK-NAMUS 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 28.12.2016 11:00
Dosya Numarası : 2015/40289 Esas
İhale Yeri : İskenderun adliyesi zemin kat ihale satış odası İskenderun Hatay
Muhammen Bedeli : 122193 TL
İkinci İhale Tarihi : 24.01.2017 11:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

İSKENDERUN

İCRA DAİRESİ

2015/40289 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Hatay İl, İskenderun İlçe, 1992 Parsel No, KAVAKLIOLUK MAH. Mahalle/Mevkii, Taşınmaz tapu takdiyatında her ne kadar arsa vasıflı görünüyor olsa da taşınmaz üzerinde 3 katlı yapı bulunmakta olup yapı 13 yıllıktır. Taşınmaz Şirinyurt mah. 61 sok. no: 3 İskenderun HATAY adresinde bulunmaktadır. Taşınmazda borçlunun 1/3 hissesine düşen payının satışı yapılacaktır. dairede yerler seramik kaplı olup,duvarlarsıvalı ve plastik boyalıdır.Daire 3 oda 1 salonmutfak banyo ve wc den ibarettir.

Adresi : Şirinyurt Mah. 61 Sok. No: 3 İskenderun / HATAY

Yüzölçümü : 138,8 m2

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı İskenderunbelediye imarplanı dahilinde olup,uygulamaimar planındaE:2,20Hmax:SerbestKonut alanı olarak planlanmıştır.

Kıymeti : 122.193,33 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu Takdiyatında oldugu gibidir.

1. Satış Günü : 28/12/2016 günü 11:00 - 11:10 arası

2. Satış Günü : 24/01/2017 günü 11:00 - 11:10 arası

Satış Yeri : İskenderun adliyesi zemin kat ihale satış odası iskenderun hatay

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/40289 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR