Yazdır

SİLİFKE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00447834
Şehir : Mersin
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ GÖKSU 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 30.11.2016 10:10
Muhammen Bedeli : 150000 TL
Dosya Numarası : 2016/267 TLMT.
İhale Yeri : Silifke Adalet Sarayı Silifke İcra Müdürlüğünde
İkinci İhale Tarihi : 28.12.2016 10:10
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

SİLİFKE

İCRA DAİRESİ

2016/267 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Mersin İl, Silifke İlçe, 22 Parsel No, Susanoğlu Mahalle/Mevkii, 14 Bağımsız Bölüm Mersin ili Silifke ilçesi Susanoğlu Mah. 22 parsel B Blok 2.kat 14 nolu bağımsız bölüm sayılı taşınmazın satışına karar verilmiştir, satışına karar verilen taşınmazın alt katta açık mutfak + oturma odası ve wc, üst katta ise 2 adet yatak odası, banyo ve wc den oluşmakta, yaklaşık 100 m2,yer kaplamaları karo kaplama, iç ve dış duvarları sıvalı ve boyalı, dışa bakankapı ve pencereler pvc, iç kapılar ve içeride merdiven ahşap, mutfak dolabı ve tezgahı takılı, hali hazırda oturulur vaziyette, söz konusu dubleks mesken peyzajı ve çevre düzenlemesi yapılmış, içerisinde yüzme havuzu bulunan Atılganlar sitesi içerisinde bulunmakta, site konumitibariyleMersin Silifke karayoluna sıfır konumda olup denize yaklaşık 80 metre mesafededir.

Adresi : Atakent Mah. Alparslan Türkeş Bul. (Susanoğlu) Dış Kapı :374 Atılganlar Sitesi SilifkeSilifke / MERSİN

Yüzölçümü : 5.382 m2

Arsa Payı : 3/218

İmar Durumu : İnşaat tarzı blok nizam 4 kata imarlı konut alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 150.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Kaydındaki gibidir, Yön Planı: 15/04/1988 tarih

1. Satış Günü : 30/11/2016 günü 10:10 - 10:15 arası

2. Satış Günü : 28/12/2016 günü 10:10 - 10:15 arası

Satış Yeri : Silifke Adalet Sarayı Silifke İcra Müdürlüğünde

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/267 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR