Yazdır

ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00447727
Şehir : Şanlıurfa / Merkez
: 120
Banyo Sayısı : 1
Binadaki Kat Sayısı : 5
Bulunduğu Kat : 4
Oda Sayısı : 2+1
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 160000 TL
İhale Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ
Dosya Numarası : 2015/7163 ESAS
İlk İhale Tarihi : 24.11.2016 09:15
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
ŞANLIURFA 1. İCRA DAİRESİ
2015/7163 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : Şanlıurfa İl, Merkez İlçe, 789 Parsel No, Sırrın mah. Mahalle/Mevkii, 4.kat ve 10 no'lu Bağımsız Bölüm Ş.urfa ili, merkez ilçesi, Sırrın mah, 789 parselde kayıtlı, 4.kat ve 10 no'lu bağımsız bölümde kayıtlı daire nitelikli taşınmazdır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu binada merdiven ve sahanlıklar mermer kaplamalıdır. Doğalgaz tesisatı döşenmiştir. Merdiven ve sahanlık duvarları yarıya kadar mermer lambri üzeri plastik boya ile boyanmıştır. Bina bodrum+zemin+4 normal kattan oluşmaktadır. Bodrum katı yol kotundan düşük olup dükkanlar bulunmaktadır. Çevresinde park ve benzer şekilde altı işyeri konumunda 4-5 katlı binalar bulunmaktadır. Bina batı tarafından yola cephelidir. Binanın her katında karşılıklı iki daire bulunmaktadır. Daire binanın en üst katı olan 4.katta bulunmaktadır. Daire 2 oda, 1 salon, mutfak, 1 balkon,wc,lavabo ve banyodan oluşmaktadır. Daireye doğal gaz bağlantısı yapılmıştır. Tavanda alçı kartonpiyer yapılmıştır. Banyo,wc ve mutfakta duvarlar tavana kadar fayans kaplamalıdır. Mutfak dolabı mevcuttur. Yerler seramik döşemeli, duvarları sedef boyalıdır. Kapıları amerikan kapı ve pencereleri pvcde yapılmıştır. Vestiyer bulunmaktadır.Daire girişi çelik kapılıdır. Daire 120 m2'dir.
Adresi: Şanlıurfa Merkez Yeşildirek Mah.Yunus Emre Cad.13C numaralı Reşadiye Apt.4.kat 10 numaralı daire
Yüzölçümü : 120,00 m2
Arsa Payı : 8/90
Kıymeti : 160.000,00 TL
KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 24/11/2016 günü 09:15 - 09:25 arası
2. Satış Günü : 19/12/2016 günü 09:15 - 09:25 arası
Satış Yeri : ŞANLIURFA ADLİYESİ 1.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ ÖNÜ

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/7163 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.06/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR