Yazdır

MERSİN 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00445587
Şehir : Mersin
Yayınlandığı Gazeteler

POSTA 13.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 320000 TL
İkinci İhale Tarihi : 28.12.2016 10:00
İlk İhale Tarihi : 01.12.2016 10:00
Dosya Numarası : 2016/9970 ESAS
İhale Yeri : MERSİN ADALET SARAYI ZEMİN KAT Z-20 SATIŞ SALONU AKDENİZ / MERSİN Satış şartları : 1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci a
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

MERSİN

7. İCRA DAİRESİ

2016/9970 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

Taşınmazın Özellikleri : Mersin İli,Mezitli İlçesi, Mezitli Mahallesi, 775 Ada, 3 Parsel, B BLOK 9. KAT 17'Nolu Bağımsız Bölüm satılarak paraya çevrilecektir. Taşınmazın yapımına Mezitli Belediyesince verilen 31.12.2010 tarih ve 299 nolu inşaat ruhsatına göre başlandığı bilgisi verilmiş, tapudaki kat irtifakına esas mimari projesindeki vaziyet planına göre ana taşınmaz üzerindeA ve B olarak isimlendirilmiş 2 blok bulunmakta, betonarme karkas olarak yapılan alacak konusu taşınmazın da bulunduğu B Blok Z+15 katlı, zemin katta sığınak , kapıcı dairesi, blok giriş holü ve müştemilat alan, normal katlarda ise her katta 2 şermeskenolmak üzere blokta 30 bağımsız bölüm bulunmakta, asansörlü, yangın merdivenli, gezilebilen dam teraslı, bloğun dış cephesi dış cephe boya kaplama, blok giriş kapısı camlı alüminyum doğrama, blok giriş holü yer döşemeleri granit seramik, merdiven basamakları ve kat sahanlık alanlarının yer döşemeleri mermer, blok giriş holü duvarları alçı sıva üzeri boya-kağıt-ahşap kaplama, giriş holünde asma tavan çalışmaları mevcut, kat alanlarının duvarları alçı sıva üzeri boya kaplama, merdiven korkulukları kromdan imal edilmiş, blokta doğalgaz tesisatı mevcut, site giriş kapısı bariyer sistemli otomatik kapı, site bahçe duvarı ile çevrilmiş üzeri hazır korkuluklu, çevre düzenlemesi yapılmış, site içerisinde yüzme havuzu, açık araba park alanı, güvenlik kulübesi, kamelya ve çocuk oyun alanı bulunmakta, ana taşınmaz Gazi Mustafa Kemal Bulvarı ile Zeytinli Caddesinin ana arterlerinin kesiştiği noktanın yaklaşık 625 metre kuzey batısında yer almakta,taşınmazın yakın çevresinde Soli Center bulunmakta, taşınmaz belediyenin alt yapı hizmetlerinden faydalanmakta, ulaşım yakın civarından geçen toplu taşıma araçları ile sağlanmaktadır. Taşınmazın tapudaki kat irtifakına esas mimari projesine göre; 3 oda, salon, mutfak, wc, 2 banyo, giyinme odası, 4 balkon ve müştemilatından oluşmakta, GKD cepheli, ortak alanlar hariç balkonlar dahil yaklaşık 133 m² net alanlı, meskenin giriş kapısı çelik kapı, yer döşemeleri laminat parke-seramik döşeme, ıslak hacimler hariç tüm hacimlerin duvarları alçı sıva üzeri boya-kağıt kaplama, iç kapı doğramaları nitelikli ahşap, pencereleri pvc doğrama, ıslak hacimlerin döşeme ve kaplamaları seramik,meskende mutfak dolabı ve tezgahı, asma tavan çalışmaları ile doğalgaz üniteleri mevcut, güney doğudaki balkonun bir kısmı cam balkon olarak düzenlenmiş, kuzeydeki balkon camlı alüminyum doğrama ile kapatılmış, diğer balkonların korkulukları krom imalat, taşınmaz hali hazırda kullanılmamaktadır.

Adresi : Merkez Mah. 52164 Sok. No:2 Terra Court 2 Sitesi B Blok Kat:9/17 Mezitli / MERSİN

Arsa Yüzölçümü : 5.020,21 m2 ,

Arsa Payı : 38617/2317020

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir.

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında E=1,50 yapı yoğunluğunda konut alanıdır.

Kıymeti : 320.000,00 TL

KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf

1. Satış Günü : 01/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 28/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : MERSİN ADALET SARAYI ZEMİN KAT Z-20 SATIŞ SALONU AKDENİZ / MERSİN

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/9970 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR