Yazdır

SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00432240
Şehir : Sakarya
Yayınlandığı Gazeteler

VATAN 12.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İcra Birimi : SAKARYA 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ
İkinci İhale Tarihi : 19.12.2016 14:30
Muhammen Bedeli : 140350 TL
Dosya Numarası : 2015/223 TLMT.
İhale Yeri : SAKARYA ADLİYESİ İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU CAMİLİ/ADAPAZARI/SAKARYA
İlk İhale Tarihi : 24.11.2016 14:30
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
SAKARYA
3. İCRA DAİRESİ
2015/223 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Sakarya İl, Adapazarı İlçe, 633 Ada No, 109 Parsel No, GÜLLÜK Mah. Mahalle/Mevkii, 633 ada 109 parselde kayıtlı 3.660,40m2 arsa üzerinde bulunan bahçeli kargir altı blok apartman nitelikli ana taşınmazın tesis edilen kat irtifakına göre 1/24 arsa paylı 7 blok zemin kat 2 nolu Bağımsız Bölümde kayıtlı meskenden ibarettir.Mesken şehrin ana arterlerinden olan Zubeyde Hanım caddesine 32 metre ,Adnan Menderes caddesine 422 metre mesafededir.Adapazarı ilçe merkezine kuşbakışı uzaklık 1.990 metre olup,yakın çevresinde Sosyal Gelişim Merkezi, Sakarya Araştırma Hastanesi gibi sosyal tesisler vardır.Çevresi hem iş yeri merkezi hemde mesken tarzı yapılarla çevrilidir.Topografik olarak düz bir arazide yer almakta , tüm alt yapı ve belediye hizmetlerinden de faydalanmaktadır.Hastane , okul, sosya l hizmetler gibi önemli kurumlara yakın olup,ulaşım imkanları iyidir.Parselin sayılan bu özellikleri yanı sıra konumu,etrafı ve yakın çevresi emlak alım-satım değerleri göz önüne alındığında parselin m2 değeri 520 TL'dir.Belirtilen yapı A-3 yapı iznine tabidir.Taşınmaz üzerinde zemin +1 kat toplamda 2 katlı yığma binanın dışı sıvalı ve boyalı ahşap çatı üzeri kiremit örtü kaplıdır.Her katında iki daire bulunan 7 nolu binanın Zemin kat bağ.bölüm no:2 mesken girişte;1 antre , 3 oda , 1 salon,1 mutfak ,1 banyo-wc bulunmakta ve 2 adet balkon mevcuttur.Oda ve salon zeminleri ahşap laminant parke diğer zeminler seramik kaplıdır.Banyoda duş kabin , klozet ve lavabo , mevcut , banyo ve wc duvarları seramik kaplıdır.Daire giriş kapısı çelik , iç kapılar ahşap, pencereler pvc doğrama ve ısı camlıdır.Mutfak tezgahı suni mermer olup,tezgah üstü ve tezgah altı dolapları mevcuttur.Kat kaloriferi ısıtma tesisi olan meskenin brüt inşşat alanı 109 m2 dir.Meskenin arsa payı ile toplam değeri 140.350,00 TL'dir.
Adresi : Sakarya İl, Adapazarı İlçe , Güllük Mah. Mahallesi site sokak No:4/2 dir.
Yüzölçümü : 109 m2
Arsa Payı : 1/24
İmar Durumu : İmar planındaki gbidir.
Kıymeti : 140.350,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Kaydında yazılı olduğu şekildedir.
1. Satış Günü : 24/11/2016 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 19/12/2016 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : SAKARYA ADLİYESİ İCRA DAİRELERİ MEZAT SALONU CAMİLİ/ADAPAZARI/SAKARYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/223 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.09/09/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR