Yazdır

KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık çatı arası piyesli daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00492419
Şehir : İstanbul / Küçükçekmece
Isıtma : Doğalgaz (Kombi)
: 101
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 24.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2014/1908 ESAS
İkinci İhale Tarihi : 25.01.2017 10:30
İhale Yeri : Küçükçekmece Belediyesi Mezat Salonu(Gültepe malı. Bağlar cad No 71 Fatih Camii Bahçesi Muhtarlık binasının 1. katı Küçükçekmece İstanbul)
İlk İhale Tarihi : 27.12.2016 10:30
Muhammen Bedeli : 280000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
KÜÇÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ
2014/1908 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İli, Küçükçekmece İlçesi Safra malı. 512 Ada 9 Parsel sayılı 2.Kat 6
Nolu Bağımsız Bölüm, Çatı Arası Piyesli Daire Bağımsız Bölüm İstanbul İli. Küçükçekmece İlçesi. İnönü Mahallesi. Köroğlu Sokak. No:5/6 adresinde, tapu kayıtlarında. İstanbul İli. Küçükçekmece İlçesi, Safra Mahallesi. Papazköprüsü Mevkii. 512 Ada. 9 parselde kayıtlı. ARSA nitelikli. 161.51 nr alanlı. Kat irtifaktı Anagayrimenkulün, 2. katında, 28/161 arsa paylı. 6 numaralı çatı arası piyesli dairedir. Taşınmaz İstanbul İli. Küçükçekmece İlçesi. İnönü Mahallesi, Köroğlu Sokak, No:5. D:6 adresindedir. Konu taşınmaz, bölgenin ana arter ulaşım yolu Alageyik Caddesine yakın ve merkezi bir konumdadır. Anagayrımenkul; betonarme karkas sistemle, bitişik nizamlı olarak inşa edilen, bodrum, zemin. 2 normal ve çatı katlı binadır. Bina girişi. Köroğlu sokağına bakan, bina ön cephesinden, sokak kotundan 6 basamakla çıkılan binanın zemin kat kotundan verilmiştir. Binanın dış cephesi, mantolama üzeri dış cephe kaplaması ile kaplıdır. Binada, asansör bulunmamaktadır. Bina içinde, giriş sahanlığı, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları zeminleri, mermer kaplamalıdır. Merdiven korkulukları ve küpeştesi, alüminyum profillidir. Binanın dış kapısı, çelik profillidir. Satışa konu taşınmaz. 6 nolu bağımsız bölüm çatı arası piyesli daire, onaylı mimari projesinde, binanın 2. normal katında. brüt;56 nr alanda, salon. oda. antre, mutfak, banyo ve balkon hacimlerinden, çatı katında, brüt;45 m2 alanda. Salon, vvc hacimlerinden ibarettir. Konu taşınmaz, toplamda brüt; 101 m2 alanlıdır. Taşınmaz, binanın Köroğlu Sokağına bakan ön cephesinden, batıya, binanın arka cephesinden doğuya olmak üzere çift cephelidir. Kullanım alanına dâhil edilmeyen, çatı terası, yaklaşık olarak;7 m2dir. Taşınmazın iç mekânlarında, salon ve odaların /emin döşemeleri, laminat parke kaplıdır. Duvarlar, saten boyalı, tavanları, kartonpiyerlidir. Mutfakta zemin döşemeleri, seramik kaplıdır. Mutfak tezgâhı, granit mermer, mutfak dolapları, mdfli malzemeden mamuldür. Islak hacim ve hol zeminleri, seramik kaplıdır. 2. Normal kattaki banyosunda, ayaklı lavabo, duş alanı ile hela taşı, çatı kattaki banyosunda, klozet ile lavabo bulunmaktadır. İç merdiven basamakları, mermer kaplamalı, korkuluk ve küpeştesi, alüminyum profillidir. Dış kapısı, çelik, iç kapıları. Amerikan tipli, pencere doğramaları, pvc profillidir. Konu taşınmaz, çatı katından müstakil girişi bulunmaktadır. Konu taşınmazın, 2. Normal katından giriş kapı nosudur. Isıtma doğalgaz kombilidir.
Arsa Payı : 28/161
İmar Durumu :Taşınmaz Sefaköy Revizyon Uygulama İmar Planında, plan notlarının 1.29
maddesindeki hükümlere haiz. bitişik nizamda, 3 kat yapılaşma şartlarında. "Konut" alanında kalmaktadır. Havamania kriterlerinden dolayı maksimum bina yüksekliği ve kat adedi Emlak ve İstimlâk Müdürlüğünce tespit edilecek RS kotuna göre belirlenecektir. Plan notlarının 2.3.6 maddesinde. "Planda 3 kat yapılaşma öngörülen 1.000 nv'den küçük parsellerde, talep edilmesi halinde, mer'i imar planına göre (1 bodrum + zemin + 2 normal kat - zemin kat konforlarında çap olmak üzere) tespit edilecek inşaat alanı aşılmamak ve bodrum katların İskân edilmemesi kaydı ile bodrum * zemin 3 normal katı çap yapılabilir." Denilmektedir.
Kıymeti : 280.000,00 TL
KDV Oranı :%1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir
1. Satış Günü : 27/12/2016 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 25/01/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Küçükçekmece Belediyesi Mezat Salonu(Gültepe malı. Bağlar cad No 71 Fatih
Camii Bahçesi Muhtarlık binasının 1. katı Küçükçekmece İstanbul)

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif v erilebilecektir.
Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci anırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %5() sini. rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi. KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark. varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2014/1908 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 17/11/2016
(İİK m. 126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR