İZMİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık Bozyaka mahallesinde mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00637306
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 16.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/12978 ESAS
Muhammen Bedeli
:
180000 TL
İlk İhale Tarihi
:
05.10.2017 10:00

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
İZMİR
6. İCRA DAİRESİ
2016/12978 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir ili Karabağlar ilçesi Bozyaka mahallesi 3407 ada 512 parsel Çatıkat 27 nolu bağımsız bölümde kayıtlı arsa vasıflı taşınmazda mesken niteliğinde taşınmazın tam payı, taşınmaz Doğanay mahallesinde , Ordu caddesinden 38 numara alan apartmanın giriş katı olan güney-batısında Ordu caddesine cepheli olup diğer yönlerde diğer parsellere komşu ve ara parsel konumundadır. parsel üzerindeki bina b.a. karkas yapı tarzında, yığma tuğlalı duvarlı ve asansörsüz inşa edilmiş olup, 3.bodrum+2.bodrum+1. bodrum+zemin+4 normal kat+5.teras kattan ibaret olmak üzere toplam 9 katlı(yol seviyesi altında 2 kat, (yol seviyesi üstünde 7 kat) olup toplam 31 dairelidir. 3. bodrum katta 1 daire, 2. bodrum kat ve 4. kat dahil her bir katta 4 daire, 5. katta 2 daire ve açık teras alanı yer almıştır. Karabağlar belediyesi arşivinde yapılan incelemede, parsel üzerindeki taşınmaz ruhsatlı inşa edilmiş olup yapı ruhsatının 23.12.1976, yapı kullanma izin belgesinin 03.10.1977 tarihli olduğu tespit edilmiştir. yapı kullanma izin belgesi 6. katta 27 nolu meske için düzenlenmiş ise de dosyaya sunulan numarataj krokisine göre 27 nolu mesken 4. kata isabet etmektedir. yapı kullanma izin belgesine göre 27 nolu mesken 67,00 m2 alanlı olup dosyaya sunulan proje suretine göre 27 nolu mesken 2 oda, salon, mutfak, banyo-wc, hol ve balkondan ibaret olup, oturma odasının balkona bağlantılı olduğu, döşeme kaplamalarının yaşama alanlarında laminant parke, diğer mahallerde seramik, duvar kaplamalarının ıslak hacimlerde fayans, diğer hacimlerde ve tavanlarda sıvalı ve badanalı olduğu, mutfağında mermer banko ve ahşap mutfak dolapları, banyosunda duş, kabin, alafranga hela taşı ve lavabo, balkonda demir korkuluk bulunduğu, daire giriş kapısının çelik, iç kapıların ahşap, pencerelerin pvc doğramalı olduğu, meskende doğalgaz bağlantısının henüz yapılmamış halde olduğu, elektrik ve suyu mevcut olup belediye hizmetlerinden yararlanmakta olduğu tespit edilmiştir. konum itibariyle Reis Mahalle muhtarlığı, Yeşilyurt Vergi Dairesi, Yeşilyurt Karakoluna yakın ve yürüme mesafesindedir ulaşımı kolaydır. Her ne kadar bilirkişi raporunda askeri güvenlik bölgesi içinde kaldığı belirtilmiş ise de Karabağlar Tapu Sicil Müdürlüğünün 15/06/2017 tarihli yazısında Askeri yasak bölge dahilinde kalmaktadır. Şerhinin kaldırıldığı bildirilmiştir.
Adresi : Ordu Caddesi No:38 Çatı Kat Daire :27 Doğanay Mahallesi Karabağlar /
İZMİR
Yüzölçümü : 332,80 m2
Arsa Payı : 6/190
İmar Durumu : İnşaat tarzı İmar planında konut alanında kalmakta olup imar hattı tahakkukundan sonra imar ve kitle hatları gerisinde bitişik nizam, 6 katlı yapı yapılabilir konumdadır.
Kıymeti : 180.000,00 TL
KDV Oranı : KDV Kanunun 17. Maddesinin 4. Fıkrası Uyarınca Muaf
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 05/10/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 07/11/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İzmir Adliyesi G Blok Zemin Kat 9 Nolu Müzayede Salonu BAYRAKLI / İZMİR
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12978 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR