Yazdır

BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bodrum kat daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00636474
Şehir : İstanbul / Beylikdüzü
Semt-Mahalle : YAKUPLU MAH. / YAKUPLU
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 15.07.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 100000 TL
İlk İhale Tarihi : 18.09.2017 14:15
İkinci İhale Tarihi : 18.10.2017 14:15
Dosya Numarası : 2017/44 TLMT.
İhale Yeri : İcra Mezat Salonu - Ekinoba Mh. Londra Asfaltı Yan Yol No:107 Çanakkale Sk. AY MERKEZ KARŞISI Büyükçekmece/ İSTANBUL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

2017/44 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İstanbul İl, Beylikdüzü İlçe, 520 Ada No, 2 Parsel No, YAKUPLU Mahalle/Mevkii, 520 ada, 2 parselinde kayıtlı, 1.582,74 m2 yüzölçümlü taşınmazda, kat irtifaklı, 3/A Blok, bodrum kat, 8/200 arsa paylı, 1 bağımsız bölüm nolu konutun İzzettin Özkoç adına kayıtlı olduğu, kaydı üzerinde alacaklı banka lehine ipotek rehin hakkının bulunduğu görülmektedir. Satışa konu taşınmaz, Beylikdüzü İlçesi, Yakuplu 520 ada 2 parselde kayıtlı olup, adres olarak; Yakuplu Kanuni Caddesi ile bağlantılı 182. Sokak, No. 6/1, Yeşil Evler 3A Apartmanı, bodrum kat, D. 1 adresinde yer almaktadır. Taşınmaz tapu kaydına göre 8/200 arsa paylı, 1 bağımsız bölüm no.lu olmakla birlikte; taşınmazın yıkıldığı, yerinde yeni bir inşaata ait temel çukurunun mevcut olduğu, inşaatın grobeton seviyesinde olduğu tesbit edilmiştir. Kıymet takdirine konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup semt merkezine yakın konumdadır. Çevresinde konut tipi yapılaşmalar mevcuttur. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş hızlı gelişim gösteren bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Toplu taşım araç duraklarına, alışveriş noktalarına, çarşı pazara yürüme mesafesindedir. E-5 karayolu ve çevre ulaşım yoluyla TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakın çevresinde çok sayıda alışveriş mağazaları ve aynı bölgede ülkenin önemli çok sayıda sanayi kuruluş ve firmaları faaliyet göstermektedir.
Yüzölçümü : 1.582,74 m²
Arsa Payı : 8/200
İmar Durumu : Dosyasında mevcut e-imar bilgi formuna göre; Beylikdüzü ilçesi, Yakuplu Mahallesi, 520 ada 2 parsel sayılı taşınmazın 1/1000 ölçekli Revizyon uygulama imar planlarında Blok nizam, 4 kat konut alanı olarak planlanmış olduğu tesbit edilmiştir.
Hududu ve Sahası : Taşınmazın birlikte getirilen paftasının yerine tatbikiyle uygunluğu saptanmıştır.
Kıymeti : 100.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 18/09/2017 günü 14:15 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 18/10/2017 günü 14:15 - 14:20 arası
Satış Yeri : İcra Mezat Salonu - Ekinoba Mh. Londra Asfaltı Yan Yol No:107 Çanakkale Sk. AY MERKEZ KARŞISI Büyükçekmece/ İSTANBUL
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/44 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.08/07/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR