KOCAELİ 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina ve arsası

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00672833
Şehir : Kocaeli / Başiskele
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 04.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/69 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
77097 TL
Birinci Satış Günü
:
04.12.2017 14:30
İkinci Satış Günü
:
29.12.2017 14:30
Satış Yeri
:
Büyükşehir Belediyesi Mezat Salonu - M.Ali Paşa Mah.Doğu Kışla Parkı İçi No:28 İZMİT / KOCAELİ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
KOCAELİ 6. İCRA DAİRESİ 2016/69 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
TAŞINMAZIN TAPU KAYDI VE ÖZELLİKLERİ
Kat irtifaklı Kocaeli İli, Başiskele İlçesi, Kullar mah. 6819 Parsel, 571.00m2 -ZEMİN/ - (BAĞ.BÖL. NO : 2,) ARSA PAY PAYDA1/4- MESKEN NİTELİĞİNDE HİSSESİ TAM , taşınmaz yerleşim olarak Kocaeli İli, Başiskele İlçesi, Karadenizliler Mahallesi, Elmalı sokak No:20 adresinde yer almaktadır. Doğusunda Manav Sokak, kuzeyinde Hacıbekir sokak, güneyinde Ordulular caddesi, batısında Fakülte caddesi bulunmaktadır. D-130 Karayolunun (Yeni Gölcük yolu) ve Sanayi ışıklarının 480 metre kuzey-doğusunda, Ordulu caddesinin 150 metre kadar kuzeyinde, Fakülte caddesinin 200 metre doğusundadır. Meskûn alanda olup etrafında yoğun olarak konut ve işyeri yapılaşmaları mevcuttur. Taşınmaz yol, su, kanalizasyon gibi belediye hizmetlerinden ve elektrik, telekomünikasyon gibi diğer kamu hizmetlerinden eskiden beri tam olarak yararlanmaktadır. Toplu taşım güzergâhı ve ana arterlere yakın konumda olduğundan ulaşım imkânları normal düzeydedir. Parselin zemin parametreleri, topoğrafik yapısı inşaat yapımı için uygun özellikleri taşımaktadır.
Kocaeli İli, Başiskele ilçesi, Kullar mahallesi,4 pafta 6819 parsel sayılı taşınmaz üzerinde11/07/2007 tarih 46 sayılı yapı ruhsatı olan ve kat irtifakı tesis edilmiş, 2 katlı (zemin+1 normal) bina bulunmaktadır. Bina girişi Elmalı Sokak (batı) tarafında yer almakta, zemin katta 1 işyeri,1 adet mesken, normal katta 2 adet mesken yer almaktadır. Kıymet takdirine konu olan taşınmaz mesken nitelikli, 1/4 arsa paylı, zemin kat, 2 nolu bağımsız bölüm olup, bina girişine göre güney taraftadır. Mesken içerisinde ruhsata esas mimari projesine göre antre, salon, 2 adet oda, mutfak, banyo, wc, teras ve balkon şeklindedir. Mesken alanı 68,00 m² dir. Isınma doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Zemin kaplamaları odalarda laminant parke, antre, mutfak, balkon ve ıslak hacimlerde seramiktir. Duvar boyaları plastik badana, giriş kapısı çelik kapı, pencere doğramaları PVC ve camlar ısı yalıtımlı çift camdır. Mevcut bina 1975 afet yönetmeliğine göre betonarme karkas olarak inşa edilmiştir. Ana taşınmazın dış cephesi kısmen sıvalı ve boyasız vaziyettedir.
İMAR DURUMU
Kıymet takdiri istenen bağımsız bölümün yer aldığı, Kocaeli İli, Başiskele ilçesi, Kullar mahallesi, 4 pafta, 6819 parsel sayılı taşınmaz Başiskele Belediyesi 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planında" Konut Dışı Kentsel Çalışma Alanı" kullanımında kalmaktadır. Parseldeki yapılaşma koşulları E= 0.80 - H.max. 9.50 olarak belirlenmiştir. Yaklaşma mesafeleri imar yolu cephelerinde min. 5,00 metredir. Taşınmaz Başiskele Belediyesi sınırları içerisinde olup üzerinde 2 katlı bina bulunmaktadır.
TAŞINMAZIN KIYMETİ :BİNA DEĞERİ- 42.825,00 TL
ARSA DEĞERİ 34.272,00 TL = TOPLAM DEĞERİ : 77.097,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : TAPU KAYDINDAKİ GİBİDİR
1. Satış Günü : 04/12/2017 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 29/12/2017 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Büyükşehir Belediyesi Mezat Salonu - M.Ali Paşa Mah.Doğu Kışla Parkı İçi No:28 İZMİT / KOCAELİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satış ilanı tapudaki ilgililere tebliğe çıkartılmış olup tebligatların bila dönmesi halinde bu satış ilanı tebliğ yerine geçer ( İ.İ.K. 126-127 Md.).
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/69 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR