Yazdır

ÇAMELİ İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bina

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00485623
Şehir : Denizli
Yayınlandığı Gazeteler

ACIPAYAM POSTASI 29.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 81456 TL
İlk İhale Tarihi : 27.12.2016 13:40
İkinci İhale Tarihi : 24.01.2017 13:40
Dosya Numarası : 2015/612 Esas
İhale Yeri : ÇAMELİ BELEDİYESİ KONFERANS SALONU
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ÇAMELİ

İCRA DAİRESİ

2015/612 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Denizli İli Çameli İlçesi Yeni Mahalle Seyranlık Mevkii 189 Ada7 Parselde 2 Bağımsız Bölüm. Bodrum+2 katlı bir yapının orta katında bulunan, 3 oda 1 salondan oluşan, binanın tamamında iç ve dış cephe sıvaları, plastik badanaları yapılmış, oturulur vaziyette, iç doğramalar ahşap, pencere doğramaları PVC, mutfak dolapları ahşap üzerine kaplama, banyo-wc yer döşemeleri seramik, duvarları fayans olan mesken niteliğinde taşınmazın 2 nolu bağımsız bölümü satışa konudur. Bina 15-16 yıllıktır. Taşınmaz her türlü belediye alt yapı hizmetlerinden, ptt hizmetlerinden elektrik su hizmetlerinden yararlanmaktadır. Parselin toplam yüzölçümü 387 m2 olup satışa konu dairenin yüzölçümü yaklaşık olarak 120 m2.dir.

Adresi : Yunuspınarı Mah. Şahin Sk. No:6 Çameli / DENİZLİ

Parsel Yüzölçümü : 387 m2

Arsa Payı : 2/5

Kıymeti : 81.456,00 TL

KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 27/12/2016 günü 13:40 - 13:45 arası

2. Satış Günü : 24/01/2017 günü 13:40 - 13:45 arası

Satış Yeri : ÇAMELİ BELEDİYESİ KONFERANS SALONU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/612 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur. 07/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR