Yazdır

İZMİR 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık; Bayraklı ilçesinde, 325 m2 mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00492111
Şehir : İzmir
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ ASIR 24.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 520000 TL
İlk İhale Tarihi : 04.01.2017 10:30
İkinci İhale Tarihi : 02.02.2017 10:30
Dosya Numarası : 2014/10712
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

İZMİR 2. İCRA DAİRESİ

2014/10712 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : İzmir İlİzmir İli, Bayraklı İlçesi, Bayraklı Mah, 32799 Ada No, 11 Parsel
No, 62 Cilt, 6999 Sayfa noda kayıtlı, 325,00 m2 yüzölçümlü, 1 katlı ev vasıflı Taşınmaz.
Taşınmaz konumu, ulaşım ve taşıma imkanlarının çıkmaz bir yoldan sağlanmakta, her türlü belediye hizmetinden faydalanmakta, bulunduğu konum itibariyle çevresinde belediye ve ilk öğretim ve liselere yakın konumdadır.
Taşınmaz B.arme kolunlu, tuğla duvarlı, çatısı düz tesviye betonlu, Bodrum+zemin+2 normal katlı olarak inşa edilmiş.
Bodrum katında 1 nolu mesken daire, 2 oda, mutfak, wc, bonyodan ibaret olup 2 nolu mesken daire 1 oda, salon, mutfak, wc ve banyodan ibarettir. Meskenleri iç kapı ve pencereleri Amerikan panel doğramalı dışları Aliminyum doğramalı, odaları tabanı lamine parke kaplı, diğer hacimleri seramik kaplı, iç duvarları saten boya ve badanalı mutfakta banko altı ve üstü hazır mutfak dolaplı ve laminant bankolu, mutfak wc banyo duvarları tavana kadar fayans kaplı, Banyoda hilton banyo, hilton lavabo, klozet ve duşa kabin yer almakta, elektirik ve suyu bulunan meskenlerin her birinin 87,50 ml alanlı olduğu, yola göre alt kotta yer alan meskenler mesken olarak kullanılmaktadır.
Taşınmazın zemin katındaki dükkanın kapı ve pencereleri demir doğramalı, yerleri karotaş kaplı, iç duvarları boya ve badanalı olduğu, içinde wc ve lavabo buluna dükkanın 175 m2 taban alanlı olduğu ve boş durumda olduğu görülmüştür.
Taşınmazın 1. katında 2 adet mesken daire yer almakta olup, 3 ve 4 giriş nolu olan her bir mesken daire 2 oda , salon, mutfak, wc ve banyodan ibarettir. İç kapı ve pencereleri Amerikan panel doğramalı, dışları Alüminyum doğramalı, odaları tabanı lamine kaplı, diğer hacimleri seramik kaplı, iç duvarları saten boya ve badanalı, mutfakta banko altı ve üstü hazır mutfak dolaplı, mutfak wc ve banyo duvarları tavan kadar fayans kaplı, banyoda kavabo, klozet ve duşa kabin yer almaktadır. Elektiriği ve suyu bulunan her bir meskenin 100 m2 alana sahiptir.
Taşınmazın 2.katında bulunan 5 nolu mesken daire 3 oda salon, mutfak, wc ve banyodan ibaret olup, dış kapı ve pencerleri takılı, yerleri karobeton, duvarları kaba sıvalı, diğer imalatları henüz yapılmamış, inşaat ve imalatın %40 oranında gerçekleşmiş vaziyette ve 200 m2 alana sahip olduğu tespit edilmiştir.,,

Adresi :1618 Sk no:66 Gözükara Apt Bayraklı İZMİR
Yüzölçümü :325m2
Arsa Payı :tam
İmar Durumu :Bitişik nizam 4 kat yapılaşma koluşlu ticaret seçenekli konut alını ve yola isabet etmekte olup imar kanununun 18. Maddesi gereği imar uygulaması gerekmekte.
Kıymeti :520.000,00 TL
KDV Oranı :%18
Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibi
1. Satış Günü :04/01/2017 günü 10:30- 10:40 arası
2. Satış Günü :02/02/2017 günü 10:30- 10:40 arası
Satış Yeri :İzmir Adliyesi G Blok ) nolu Mezat salonu BAyraklı İZMİR
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları,

(İİK m. 126)_
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR