DENİZLİ 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bakırlı mah.90 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623385
Şehir : Denizli / Merkezefendi
Yayınlandığı Gazeteler

HOROZ 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/2315 Esas
Muhammen Bedeli
:
90000 TL
İlk İhale Tarihi
:
09.08.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
06.09.2017 10:00
İhale Yeri
:
Belediye Mezat Salonu, Adalet Mah. Kazımkarabekir cad.No:23/1 Merkezefendi/Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
4. İCRA DAİRESİ
2015/2315 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 4284 Ada No, 11 Parsel No, BAKIRLI MAH. Mahalle/Mevkii, 2 Bağımsız Bölüm Binanın bulunduğu yer 1. derece deprem bölgesindedir.Bina 46 yıllıktır.Binada ısıtma sistemi olarak soba kullanılmaktadır.Asansörü yoktur.Merdiven ve sahanlıklar dökme mozaik,korkuluklar demirdir.Binanın dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Binanın konut olarak kullanılan kısmının dış cephe pencereleri PVC ve ısıcamlıdır.Mesken 1 oda,mutfak, banyo,wc den oluşmaktadır.Mutfak tezgahı granit kaplı,dolapları profil mdf dir.Duvarları ve zemini fayans kaplıdır.Odaların duvarları sıvalı ve boyalı zemin laminat parke kaplı.Oda kapıları ahşap,Banyo ve wc de şer ve duvarlar seramik,tavan ise plastik boyalıdır.Banyo ve wc kapıları PVC dir.Daire giriş kapısı ahşah kapıdır.
Adresi : İlbade Mah.Örnek Sok. No:120 Merkezefendi/Denizli
Yüzölçümü : 90 m2
Arsa Payı : 270/2216
İmar Durumu : İmar planında olup, bitişik nizam 3 kat yapı iznine sahip.
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 09/08/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
2. Satış Günü : 06/09/2017 günü 10:00 - 10:05 arası
Satış Yeri : Belediye Mezat Salonu, Adalet Mah. Kazımkarabekir cad.No:23/1 Merkezefendi/Denizli
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/2315 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR