ELAZIĞ 3. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık bahçeli ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00486983
Şehir : Elazığ / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

GÜN IŞIĞI 29.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/138 TLMT
Muhammen Bedeli
:
52000 TL
İlk İhale Tarihi
:
18.01.2017 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
14.02.2017 10:30
İhale Yeri
:
Satış odası, 4. Kat. 4002 nolu oda .Adliye Sarayı -Elazığ

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ELAZIĞ 3. İCRA DAİRESİ
2016/138 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Elazığ İl, Merkez İlçe, 1583 Parsel No, MORNİK MAH. ÇAY ARKASI MEVKİİ Mahalle/Mevkii, Taşınmaz Ana taşınmaz niteliğinde ve bahçeli kargir ev vasıfndadır. Alınan bilirkişi raporuna göre Taşınmaz üzerinde12*10= 120 m2 alanlı tek katlı kargir yığma bir evin bulunduğu, binanın 2 oda+salon+2 hol+mutfak +banyo ve wc den müteşekkül olduğu, taşınmazda % 20 yıpranma olduğu soba ile ısıtıldığı, kiremit çetılı, evin dış cephesi ve iç mahallin beton sıvalı ve plastik badanalı olduğu, taşınmazın lsuyu ve elektriğinin mevcut olduğu, taşınmazda ıslak alanlarının kalebodur döşemeli, oda tabanlarının mozaik ve muşamba kaplamalı , kapılarının ahşap doğramaları, pencerelerinin pvc esaslı pimapenli ve demir doğramalı olduğu, taşınmazın Elazığ il Merkezinin doğu istikametinde ve takriben il merkezine 2,5-3 km. mesafede olduğu taşınmazın etrafının meskun mahal ile çevrili olduğu, taşınmazın her türlü belediye alt yapı tesislerindenyararlandığı, taşınmazın yer mevkii konum olarak iskan yönünde orta vasata bir yerde bulunduğu ve şehrin gelişmeyen bir mahallinde yer aldığı tespit edilmiştir. Taşınmaz üzerinde bulunan evin kat irtifakı kurulmamış olması nedeniyle ve arsa ile üzerindeki müştemilat toplam olarak satışa konu olduğundan ve taşınamz vasfı tapu kaydında bahçeli kargir ev olarak geçtiğinden KDV oranı %18 olarak yazılmıştır.

Adresi : Karşıyaka Mah. Sultan Alparslan Caddesi, No: 76 Merkez / ELAZIĞ

Yüzölçümü : 200 m2

Arsa Payı :

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Revizyon imar planı Belediye meclisinin 06/05/2016 tarnih ve 2016/128 sayılı kararı ile onanmış olup, 27/05/2016 tarihinde askıya çıkarılmıştır. Askı süresi sonunda belediyeye müracat edilebilir

Kıymeti : 52.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Diğer : Tapu kaydı gibidir

1. Satış Günü : 18/01/2017 günü 10:30 - 10:35 arası

2. Satış Günü : 14/02/2017 günü 10:30 - 10:35 arası

Satış Yeri : Satış odası, 4. Kat. 4002 nolu oda .Adliye Sarayı -Elazığ

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-Tapu kaydında yazılı ilgililere satış ilanının tebliğine ilişkin tebligatların bila tebliğ dönmesi halinde yeniden tebligat çıkartılmayacak olup, elektronikilan yada gazete ilanı İİK. 127. Maddesi gereğince tebliğ yerine kaim olacaktır.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/138 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.17/11/2016

(İİK m.126)

(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.

* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR