UŞAK 1. SULH HUKUK MAHKEMESİ

İcradan satılık avlulu kerpiç ev

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00669535
Şehir : Uşak / Merkez
Semt-Mahalle : ÜNALAN MAH. / CUMHURİYET
: 70
Isıtma : Kat Kaloriferi
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 29.09.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/31 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
231172 TL
Birinci Satış Günü
:
20.11.2017 11:00
İkinci Satış Günü
:
20.12.2017 11:00
Satış Yeri
:
Uşak 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C. UŞAK 1. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2016/31 SATIŞ TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Uşak Ünalan mahallesi Doğru çıkmazı No:1-3 adresinde bulunan 181 ada 9 parsel sayılı 176 m2 miktarlı avlulu iki katlı kargir bir ve bir katlı kerpiç evdir, tapu kayıtlarında belirtilen nitelikteki evlerden avlulu 2 katlı kargir binanın yerinde olmadığı, bir katlı evin olduğu, mevcut yarım bodrumlu bir katlı ev yaklaşık 70 m2 miktarlı, zemin katından ibaret olan mesken bulunduğu sokağa cepheli, ön ve arka cephesi sıvalı ve boyalı yan duvarları sıvasız ve boyasız, çatısı ahşap ve kiremit örtülü, salon, oda, mutfak, banyo, wc, giriş antresi bölümlerinden oluşmakta,tüm zeminleri dökme mozaik kaplı, duvarları sıvalı ve boyalı, mutfak tezgahı fayans döşemeli altı ve üzeri basit mutfak dolaplı, iç kapıları ahşap, pencereleri plastik doğramalı ve demir korkuluklu, doğalgazlı kat kaloriferli, dış giriş kapısı demir doğramalı bina yaklaşık 30-40 yıllık olduğu, ayrıca parsel üzerinde 20 yaşlarında 3 adet erik ağacı, 8-10 yaşlarında 1 leylak ağacı bulunmakta,yakın çevresinde Deveci camii, Cumhuriyet İ.Ö.Okulu, Çinge parkı vb kamusal alanlar, 2-4 katlı binalar bulunmakta, apart&yurt amaçlı yapılaşmalar mevcut, şehir merkezine 750 m.mesafede, imar planında yola cephe şartı taşımadığından tek başına yapılaşması mümkün olmamakla beraber çıkmaz yol ve 10 numaralı parselle birleşmesi halinde oluşacak parsel bitişik nizamda 4 kata müsaadeli konut alanında kalmakta, ancak tescilli parselin karşısında olmasından dolayı Kütahya Anıtlar Kurulunun görüşünün gerekli olduğu belirtilmiş olup değeri Uşak 1.Sulh Hukuk Mahkemesinin 18/04/2017 tarih ve 2017/6 - 418 E.K.sayılı kesin kararı ile 231.172,11 TLolarak tespit edilmiştir.
1. Satış Günü : 20/11/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 20/12/2017 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Uşak 1.Sulh Hukuk Mahkemesi Duruşma Salonu
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/31 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/09/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR