Yazdır

DÜZCE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa ve üzerindeki taşınmazlar

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451935
Şehir : Düzce
Yayınlandığı Gazeteler

SABAH 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İlk İhale Tarihi : 14.12.2016 10:55
İkinci İhale Tarihi : 10.01.2017 10:55
Dosya Numarası : 2012/701 TLMT.
İhale Yeri : Fevzi Çakmak mahallesi Kalıcı İşyerleri C blok no:234 oda no: 123 Düzce/Merkez
Muhammen Bedeli : 512392 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni


TC. DÜZCE 1. İCRA DAİRESİ

2012/701 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli Özellikleri:

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri
:Düzce İli Gölyaka İlçesi Konca Açmazı mevkiinde bulunan ve tapunun
109 ada l nolu parselini teşkil eden taşınmaz, Yurt Caddesi üzerinde bulunmakta olup kuzey hududu- bu yola cepheli batı ve doğu hudutları ise imar planında mevcut ancak fiiliyatta bulunmayan imar yollarına cepheli vaziyette bulunmaktadır.Taşınmaz üzerinde numarası 22 olarak belirlenmiş betonarme tarzında yapılmış ve dubleks mesken olarak kullanılmakta olan iki katlı bir yapı bulunmaktadır. Binanın alt katında bir salon, mutfak, iki yatak odası, kış bahçesi, teras, kiler, çamaşır odası, kalorifer odası, banyo ve tuvalet bulunmakta, üst katta ise bir tanesinde ebeveyn banyosu mevcut olan dört adet yatak odası ve giyinme odası ve iki adet banyo mevcut bulunmaktadır. Binanın toplam kullanım alanı 30.03.2001 tarih 2001/42 Ruhsat Numaralı Yapı Ruhsatına göre toplam kullanım alanı 468.00 m2 dir. Bina içerisinde elektrik ve suyu mevcut olup bina yapı ruhsatına göre 3. Sınıf A Grubu yapı niteliğinde bulunmasına rağmen taşınmaza ait Ruhsat dosyasında ve taşınmazın hali hazır durumuna göre yapı 3.Sınıf B Grubu yapı niteliğinde bulunmakta ve kalorifer ile ısıtılmaktadır. Binanın üstü kiremit ile örtülmüş, subasman seviyesi 1.00 m yüksekliğinde kaplama taş ile döşenmiş olup yine pencere kenarları ve dış cephesi parça halinde dekoratif taş kaplanmış bina giriş,balkon ve teras kısımları seramik kaplı vaziyettedir.Pencereleri ahşap camlar ısıcam olarak takılmış olup demir ferforje takılmış durumdadır. Dış kapı ahşap olarak takılmıştır.Etrafı bahçe duvarı ile çevrilmiş ve çevre düzenlemesi yapılmış, bahçe kapısı ile mesken amaçlı kullanılan yapı arasında kilit zemin taşı döşenmiş vaziyettedir. Bahçesinde ayrıca çam, erik vb. çeşitli meyve ağaçları, süs bitkileri mevcut bulunmaktadır.

Adresi Düzce ili Gölyaka ilçesi Koncaaçmazı mevkii

Yüzölçümü 2.628,76 m2

Arsa Payı TAM

İmar Durumu Konut alanına tahsisli olup ayrık nizam 2 kat inşaat iznine sahiptir.

Kıymeti 512.392,00 TL

KDV Oranı %18

Kaydındaki Şerhler :Kayıtlardaki gibi

1. Satış Günü 14/12/2016 günü 10:55- 11:00 arası

2. Satış Günü 10/01 /2017 günü 10:55 - 11:00 arası

Satış Yeri:Fevzi Çakmak mahallesi Kalıcı İşyerleri C blok no:234 oda no: 123 Düzce/Merkez

---------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün Öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artı miada n sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da
malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden Ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer İlgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/701 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.07/10/2016

(İİK m. 126)_
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR