Yazdır

İSTANBUL ANADOLU 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa ve üzerindeki taşınmazlar

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451073
Şehir : İstanbul / Kartal
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ AKİT 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 60000 TL
İlk İhale Tarihi : 22.11.2016 11:40
İkinci İhale Tarihi : 19.12.2016 11:40
Dosya Numarası : 2013/3489 ESAS
İhale Yeri : ANADOLU ADALET SARAYI MEZAT SALONU
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

İSTANBUL ANADOLU

10. İCRA DAİRESİ

2013/3489 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : İstanbul İl, Üsküdar İlçe, Bulgurlu Mahalle/Mevkii,2334 Ada No, 2 Parsel No,126,13 m2 yüz ölçümlü ana taşınmazın 3/32 hissesi. Ana bina keban caddesi ile çağla sokağı üzerinde köşe başında zeminde 110 m2 alanda kurulmuş zemin+2 normal kattan ibaret 3 katlı, ayrık nizamda betonarme karkas apartman olup dış cephesi sıvalı-boyalı, üzeri oturtma çatı üstü pvc kaplıdır. Binada elektrik, su ve doğalgaz girişi tesisatı vardır. Binadaki dairelerde giriş holü, koridor, mutfak, banyo, wc, salon ve iki oda olup zemin dairesinin keban caddesi cephesinde zemini seramik kaplı, cephesi alüminyum doğaramalı camekan üzeri kafes kepenk ile muhafazalı dükkan yeri vardır. Giriş holü, koridor ve mutfak zeminleri seramik, duvarları boyalı olup üzeri fayans kaplı, mutfak tezgahı ve dolapları, banyoralda duşa kabin, lavabo, wc'lerde alaturka tuvalet taşı ve lavabo vardır. Salon ve odaların zeminleri marley kaplı olup duvarları boyalıdır. Dairelerin kapıları üzeri boyalı ahşap, pencereleri pvc doğramalı olup normal kat dairelerin cümle giriş kapıları çelik kapıdır. Normal katlarda komşu parsel cephesindeki dairelerin salon önünde, açık cephe dairelerin salon ve mutfak önünde etrafı duvar korkuluklu balkonları vardır. Dairelerde elektrik ve su tesisatı mevcut olup zemin kat dairesi katı yakıt ısıtmalı, normal dairelerin biri doğalgaz sobalı ısıtmalı, diğer üç daire doğalgaz kat kaloriferlidir.

Adresi : İstanbul İl, Üsküdar İlçe,Bulgurlu Mahalle,Keban Cad., Çağla Sok., No:17

Yüzölçümü : 126,13 m2 yüz ölçümlü ana taşınmazın 3/32 hissesi

İmar Durumu : 2 parsel sayılı yer 13/02/2008 t.t.'li 1/100 ölçekli ünalan-esatpaşa-örnek-fetih mahalleleri revizyon uygulama imar planında; H:3 kat irtifada, blok nizam yapılanma ile konut alanında, kısmen de imar yolu alanında kalmaktadır.

Kıymeti : 60.000,00 TL

KDV Oranı : %18

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 22/11/2016 günü 11:40 - 11:50 arası

2. Satış Günü : 19/12/2016 günü 11:40 - 11:50 arası

Satış Yeri : ANADOLU ADALET SARAYI MEZAT SALONU

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6-İİK 127 Md. GÖRE SATIŞ İLANI TEBLİĞİ:Adresleri tapuda kayıtlı olmayan (mübrez tapu kaydında belirtilen) alakadarlara gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde iş bu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2013/3489 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.23/09/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR