DENİZLİ 7. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa ve bina

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00451397
Şehir : Denizli
Yayınlandığı Gazeteler

DEHA 20 18.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/182 Esas
Muhammen Bedeli
:
110000 TL
İlk İhale Tarihi
:
14.12.2016 10:30
İkinci İhale Tarihi
:
18.01.2017 10:30
İhale Yeri
:
Merkezefendi Mezat Salonu (Adalet Mah. Kazımkarabekir Cad. No:23/1) Denizli

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
DENİZLİ
7. İCRA DAİRESİ
2016/182 ESAS
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Denizli İl, Pamukkale İlçe, 59 Ada No, 1 Parsel No, FESLİKAN MAH GÖÇMENPINARI MEVKİİ Mahalle/Mevkii, de kayıtlı taşınmaz; üzerinde bodrum+zemin+üç normal katlı 2 blok halinde (a ve B Blok) Yıldızevler sitesi vardır. Site toplamda yedi dükkan kırk mesken şeklindedir. Satışa konu taşınmaz A blok içinde bodrum katta bina girişine göre soldadır. Bina ana giriş kapısı ve merdiven korkulukları demir doğ.lı, merdivenler mozaik kaplamalıdır. Bina 30 yıllıktır. Daire bodrum katta olmasına rağmen toprağa gömülü değildir. Lakin bakımsız ve hayli yıpranmış bir dairedir.
2. B.B. nolu mesken; 100,00 m² alanlıdır.3 oda, 1 salon, 1 mutfak, 1 banyo, 1 wc, 1 balkon şeklinderi. 1 oda ile salon arasındaki kapı kaldırılmış olup 2 oda 1 salon şeklinde kullanılmaktadır. Odalar ve salanda zemin rabıta kaplamalıdır. Mutfak ve koridorda zemin karo - plaka mozaik kaplamalıdır. Banyo ve Wc de duvarlar ve zemin fayans kaplamalıdır. Duvarlar ve tavan normal sıvalı ve badanalıdır.. Dairede ısıtma sobalıdır. Daire giriş kapısı çelik iç kapılar ahşap doğ.lı yağlu boyalıdır. Dış kapı ve pencereler plastik PVC doğ.lıdır. Mutfakta ve girişteki vestiyer dolapları suntalem doğ.lıdır. Mutfak tezgahı mermerit doğ.lıdır. Banyoda küvet ve alafaranga wc vardır. Taşınmaz Feslegen mah. de emek caddesine cephelidir, site olarak eski bir sitedir. Lakin mevki olarak tercih edilen eski yerleşim alanı dahilindedir. Kıbrıs Şehitler Cad.'e İstiklal Caddesine, Atatürk Ortaokuluna, Denizli Stadyumuna, Çarşamba Pazarına yakın konumdadır. Ulaşımı her türlü vasıtayla kolaydır. Alp yapı, TEK, PTT ve tüm belediye hizmetlerinden faydalanmaktadır. Yüzölçümü : 2.020,00 m²
Adresi : Taşınmaz Feslegen Mh. Emek Cd.No:73 Yıldızevler A Blok Bodrum Kat Daire 2 Pamukkale/DENİZLİ
İmar Durumu : Var,İnşaat tarzı İmar planında konut alanında, blok nizamlı, kat adeti=5 kat şeklindedir. Taşınmaz üzerindeki binalar imar planı yapılaşma şartlarına uygun olarak yapılmıştır.
Kıymeti : 110.000,00 TL KDV Oranı : %18 Kaydındaki Şerhler : Tapu Kaydındaki Gibidir
1. Satış Günü : 14/12/2016 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 18/01/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : Merkezefendi Mezat Salonu (Adalet Mah. Kazımkarabekir Cad. No:23/1) Denizli
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- İİK nun 127.Md'si uyarınca iş bu ilan aynı zamanda ilgililere satış ilanı tebliğ mihayetindedir.
7- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/182 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları tebliğ ve ilan olunur.12/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR