Yazdır

ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa paylı 186 m2 dubleks mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451591
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

HABERTÜRK 17.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 360000 TL
Dosya Numarası : 2016/6335 ESAS
İhale Yeri : Eskişehir Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 5 Nolu İhale Masası - Eskişehir Adalet Sarayı MERKEZ / ESKİŞEHİR
İlk İhale Tarihi : 12.12.2016 14:00
İcra Birimi : T.C. ESKİŞEHİR 5. İCRA DAİRESİ
İkinci İhale Tarihi : 12.01.2017 14:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ESKİŞEHİR

5. İCRA DAİRESİ

2016/6335 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Satışa konu taşınmaz Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Orhangazi Mahallesi Hendek Sokak no 7 adresinde bulunmaktadır.Bağımsız bölümün bulunduğu arsanın toplam alanı 1.242,00m2 dir.Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölüm Bodrum kat, zemin kat ve 1. Kattan oluşmaktadır. Bodrum kat giriş kotu yol seviyesindedir.

Bağımsız bölüme bodrum kattan girilmektedir. Girişte ahşap görünümlü PVC doğrama ile rüzgârlık yapılmıştır. Giriş kapısı çelik kapıdır. Bodrum katta mutfak, 3 adet oda, koridor, wc, ve mutfak olarak düzenlenmiş bir oda mevcuttur. Odalardan birisi depo olarak kullanılırken diğer odalar mesken olarak kullanılmaktadır. Katlara çıkış merdiveni ve merdiven korkulukları ahşap malzemeden yapılmıştır. Zemin katta salon, mutfak, wc, 2 adet balkon ve antre mevcuttur. Ön cephedeki balkon katlanır balkon cam ile kapatılmıştır. 1. Katta ise 3 adet oda banyo, balkon ve çıkış merdiveni önünde hol mevcuttur. Salon ve odaların zemini ahşap laminant parke yapılmıştır. Islak zeminler seramik kaplanmıştır. Bağımsız bölüm pencere doğramaları ahşap doğrama ve kapıları ahşap doğrama yapılmıştır. Mutfaklarda tezgâh, dolaplar, eviye ve eviye bataryası mevcuttur. Banyoda küvet, kabini, klozet ve lavoba mevcuttur. daire içindeki antre ve koridor duvarları kağıt kaplı diğer duvarlar sıva üzeri plastik esaslı malzeme kaplıdır. Banyo ve wc duvarları seramik kaplıdır. Daire kalorifer ile ısıtılmaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Binada bazı imalatların yeni yapıldığı görülmüştür. Bina dış cephesi akrilik esaslı malzeme ile kaplanmıştır. Bazı bölümlerde ise cephe tuğlası kaplanmıştır. Bina şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu yaklaşık 6464 mt mesafede bulunmaktadır. Eskişehir -Kütahya karayoluna 285,00 mesafededir. Şehrin ticari faaliyetlerinin olduğu bölgelere uzaktır. Ancak mahallenin ticari faaliyetlerinin olduğu caddeye yakındır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. Taşınmazın bulunduğu sokağın 2016 yılı itibarı ile arsa asgari emlak vergi değeri 133,29 TL/m2 dir.

Bağımsız bölümün arsası çevresi betonarme perde üzerine demir korkuluk yapılmak sureti ile çevrilmiştir. Bahçede yetişmiş vaziyette 5 adet çam cinsi ağaç ve 3 adet meyve ve süz ağacı mevcuttur. Bina yol cephesinde bahçe içine açık araba park yeri yapılmıştır.

Bina çevre ve şehircilik bakanlığınca yayınlanan inşaat m2 maliyetlerini gösterir cetvele göre III sınıf B gurubu yapılardandır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranının % 15 olduğu kanaatine varılmıştır.

Adresi : Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi, Karacaşehir Mahallesi, 2897 Ada , 1 parsede kayıtlı, A Blok, Zemin-1 Kat, 2 Bağımsız bölüm numaralı Dubleks Mesken vasıflı taşınmaz

Yüzölçümü : Dubleks mesken alanı yerinde yapılan ölçüm neticesi bürüt 245,00 m2 alanlı olup net alanı 186,00 m2 dir.

Arsa Payı :

İmar Durumu : Var , İnşaat tarzı Satışa konu taşınmaz, 1/1000 ölçekli uygulama imar planında ayrık nizam iki kat ( A-2 ), TAKS : 0,30 KAKS : 0,60 mesken sahasına isabet etmektedir.

Kıymeti : 360.000,00 TL

KDV Oranı : %8

Kaydındaki Şerhler :

1. Satış Günü : 12/12/2016 günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 12/01/2017 günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Eskişehir Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 5 Nolu İhale Masası - Eskişehir Adalet Sarayı MERKEZ / ESKİŞEHİR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/6335 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR