Yazdır

ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa paylı 147 m2 mesken

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00493217
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

AKŞAM 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/5004 ESAS
Muhammen Bedeli : 380000 TL
İlk İhale Tarihi : 17.01.2017 14:10
İhale Yeri : Eskişehir Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 6 Nolu İhale Masası - Eskişehir Adalet Sarayı MERKEZ / ESKİŞEHİR
İcra Birimi : T.C. ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ
İkinci İhale Tarihi : 15.02.2017 14:10
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

ESKİŞEHİR

6. İCRA DAİRESİ

2016/5004 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Eskişehir merkez Odunpazarı ilçesi Orhangazi mahallesi Tombul sokak no;2 B blok 1 ve çatı katı 7 nolu Bağımsız bölüm(Hisarpark evleri) olup tapuda Eskişehir ili Odunpazarı ilçesi Orhangazi mahallesi 10485 ada 13 parselde kayıtlı arsa üzerindeki binada 33/1637 arsa paylı B blok 1. Çatı Kat 7 nolu bağımsız bölümdür. Taşınmaz arsanın toplam alanı 3274,00 m2 dir. Taşınmazın mevcut durumunun tespiti:Taşınmaz arsa üzerinde Betonarme karkas sistemde yapılmış bodrum+zemin+2 katlı yapı bulunmaktadır. Parsel üzerinde A,,B,C,D,E,F,G,H ve I Bloklar mevcuttur. B blokta toplam 8 adet bağımsız bölüm bulunmaktadır. Binada asansör mevcut olup katlara çıkış merdiveni ve kat sahanlıkları mermer kaplıdır. Mesken kuzey güney cephelidir. Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölüm mesken olarak kullanılmak üzere yapılmıştır. Bağımsız bölümde keşif anında ikamet edilmekte olduğu görülmüştür. Dubleks Meskenin alt katında 1 adet oda mevcuttur üst kata demir doğrama ve ahşap basamaklı merdiven ile çıkılmaktadır. Üst katında salon, 3 adet oda, mutfak, banyo, wc ve balkondan ibarettir. Daire alt katta 18,00m2 üst katta 127,00m2 olmak üzere toplamda 147,00m2 alanlıdır. Dairenin ıslak zeminleri seramik kaplı , salon ve odaların zemini ahşap lamine parke kaplıdır.. Meskenin kapıları ahşap doğrama, pencereleri pvc ve camları ısıcam yapılmıştır. Daire giriş kapısı çelik kapı yapılmıştır. Mutfakta tezgâh ve dolaplar mevcuttur. Banyoda klozet, duş ve kabini , lovaba mevcuttur. Banyo ve wc duvarları seramik kaplı olup diğer duvarlar sıva üzeri plastik esaslı boya yapılmıştır. Duvar tavan birleşim yerlerinde kartonpiyer yapılmıştır. . Bağımsız bölüm site içinde bulunmaktadır. Dairede kaloriferle ısıtılmaktadır. Elektrik ve suyu mevcuttur. Bina bayındırlık ve iskân bakanlığı inşaat m2 bedellerini gösterir cetvelde III. Sınıf B gurubu yapı sınıfındadır. Binanın inşaat ruhsat tarihi 29.08.2013 olup iskan ruhsatı ise 02.05.2016 tarihinde alınmıştır. Binanın yaşı ve genel durumu dikkate alındığında yıpranma oranın%4 olduğu görülmüştür. Taşınmazın bulunduğu konumun değerlendirilmesi :Taşınmaz şehir merkezine (valiliğe) kuş uçuşu 3995mt mesafededir. Ulaşım toplu taşıma araçlar ve özel araçlar ile yapılmaktadır. Taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam 2 kat mesken alanına isabet etmektedir. Kıymet takdiri yapılan bağımsız bölümün bulunduğu mahalde tüm altyapı hizmetleri mevcut olup belediyenin sunduğu tüm hizmetlerden faydalanmaktadır.Osmangazi üniversitesine yaklaşık 600mt mesafededir. Taşınmazın bulunduğu sokağın emlak vergisine esas arsa birim bedeli 2016 yılı itibarı ile 106,62 TL/m2 dir. Taşınmazın kıymeti:Bağımsız bölümün mevcut durumu, özellikleri, belediye hizmetlerinden yararlanması, şehir merkezine uzaklığı ve bölgedeki arz talep dengesi dikkate alındığında bağımsız bölümün serbest piyasa şartlarında değerinin 380.000,00TL (üçyüzseksenbinTL) olabileceği kanaatine varılmıştır.

Adresi : Orhangazi Mahallesi Tombul Sokak No:2 B Blok 1 Ve Çatı Katı 7 Nolu Bağımsız Bölüm Odunpazarı / ESKİŞEHİR

Yüzölçümü : 3.274,00 m2

Arsa Payı : 33/1637

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planında bitişik nizam iki kat(B-2) sahasına isabet etmektedir.

Kıymeti : 380.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında ki gibidir.

1. Satış Günü : 17/01/2017 günü 14:10 - 14:20 arası

2. Satış Günü : 15/02/2017 günü 14:10 - 14:20 arası

Satış Yeri : Eskişehir Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 6 Nolu İhale Masası - Eskişehir Adalet Sarayı MERKEZ / ESKİŞEHİR

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,tapu alım harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, tapu satım harcı ve taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/5004 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

7-İş bu satış ilanı tebliğ şartı bulunan ve tebliğ yapılamayan tüm ilgililere ilanen tebliğ hükmündedir.21/11/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR