Yazdır

BALIKESİR 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa nitelikli taşınmaz

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00449383
Şehir : Balıkesir / Altıeylül
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 230000 TL
İlk İhale Tarihi : 07.12.2016 10:00
Dosya Numarası : 2015/5913 esas
İhale Yeri : BALIKESİR ADALET SARAYI 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ -
İkinci İhale Tarihi : 02.01.2017 10:00
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

BALIKESİR

4. İCRA DAİRESİ

2015/5913 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Balıkesir ili karesi ilçesi 2. cay mahallesi 6175 ada 5 parsel de kayıtlı ana taşınmaz niteliği arsadır.arsa olan taşınmazda kat irtifakı kurulmak sureti ile ayrılan G blokda bodrum+zemin+1+çatı arası katlarda (1) nolu bağımsız bölümdür.Arsa payı 1/20 dir.Bağımsız bölüm niteliği meskendir.Hissesi tamdır.taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre ayrık nizamında (A-2) iki katlı olarak, bina yüksekliği :6.50 m. bina derinliği : I =L-(K+(H/2)),ön bahçe mesafesi 3,00m. Komşu mesafeler :3,00m,arka bahçe mesafesi :H/2 dir. Balıkesir ili karesi ilçesi kuvai milliye mahallesi çakmak caddesindeki venedik sitesinde G bloktadır.Bulunduğu arsanın yüzeyi eğimlidir.Site içerisindedir.Site içi yollar beton kilit parke kaplıdır.Yakın çevresinde eğitim ve sağlık merkezi parklar yesil alanlar ufak çaplı marketler v.b. bulunmaktadır.Her türlü alt yapısı (elektirik,su,yol , kanalizasyon,doğalgaz v.b.)hizmetinden faydalanmaktadır.Taşınmazın bulunduğu bina betonarme tarzda 3,5 katlı olarak son yıllarda ince işleri kısmen tamamlanmış olup,dış cephesi sıvalı ve boyalıdır.Bina giriş kapısı çeliktir.Çatı örtüsü kiremittir.Bina giriş katında salon,mutfak,wc,1.katında 3 oda 1 banyo teras katta 1 oda 1 ebeveyn banyosu ve teras balkon olarak düzenlenmiştir.Pencereleri plastik doğrama ve ısıcamlıdır.ısıtma sistemi halen yapılmamıştır,civarına doğalgaz tesisi getirilmiştir.Kullanım alanı bürüt 286 m2 dir

Adresi : Balıkesir ili karesi ilçesi kuvai milliye mahallesi çakmak caddesindeki venedik sitesinde G bloktadır.

Yüzölçümü : 4.586,10 m2

Arsa Payı : tam

İmar Durumu : .taşınmaz 1/1000 ölçekli uygulama imar planına göre ayrık nizamında (A-2) iki katlı olarak, bina yüksekliği :6.50 m. bina derinliği : I =L-(K+(H/2)),ön bahçe mesafesi 3,00m. Komşu mesafeler :3,00m,arka bahçe mesafesi :H/2 dir.

Kıymeti : 230.000,00 TL

KDV Oranı : KONUT FİNANSMANI OLDUĞU İÇİN KDV DEN MUAF

1. Satış Günü : 07/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 02/01/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : BALIKESİR ADALET SARAYI 4. İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ -

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/5913 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.11/10/2016


İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR