Yazdır

BURSA 10. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa 2 satış

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00451802
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ DÖNEM 14.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 82500 TL
İkinci İhale Tarihi : 28.12.2016 10:00
İlk İhale Tarihi : 30.11.2016 10:00
Dosya Numarası : 2012/6379
İhale Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA - ULUYOL OSMANGAZİ BURSA OSMANGAZİ / BURSA
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

BURSA

10. İCRA DAİRESİ

2012/6379 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Osmangazi Tapu Müdürlüğü' nün 26.03.2015 tarih ve 195464 sayılı yazıları ile ekindeki tapu kayıt örneğine göre; Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Sakarya Mahallesi, 2633 ada, 1 parsel sayılı ve 153,65 m2. miktarlı, Arsa vasıflı taşınmazda, Kat İrtifakı kurulmuş olan, 16/151 arsa paylı, 1. kattaki 1 no'lu Bağımsız Bölümün (Meskenin) ve eklentisi 1 no'lu kömürlük'ün tamamının Borçlu adına kayıtlı olduğu ve taşınmaz üzerinde İ.İ.K. nun 150/c maddesi gereği İpoteğin Paraya Çevrilmesi için takibe geçildiği, belirtilmektedir. Satışa konu taşınmazın tamamı borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Sakarya Mahallesi, Celal Bayar Caddesi, Yavuz Sokak, no: 24 adresindeki Şen Kosova Apartmanı'nın, 1. katındaki 1 no'lu dairedir. Taşınmaz, Yavuz Sokak ile Dinç Sokağı';nın kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+4 normal katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü ve otoparksızdır. Bodrum katında depo, zemin katında dükkan, normal katlarının beherinde ise 2' şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür. Halihazırda, kiracı Ali Küçük tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu taşınmazın bürüt alanı 75,00 m2. ve net kullanım alanı ise 68,00 m2. olup, 2 adet oda, salon, koridor, mutfak, banyo ve wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Salonun tabanı laminat parke, odaların marley, koridor ve mutfak bölümlerinin ise fayans ile kaplı, duvarları ise sıvalı ve plastik boyalıdır. Mutfak bölümünde, üzeri mermer kaplı tezgah ile alt ve üst ahşap dolapları mevcuttur. Banyo ve wc-lavabo bölümlerinde taban ve duvarlar tamamen fayans olarak yapılmıştır. Dairenin giriş ve iç kapıları ahşap, çift camlı olan balkon kapıları ve pencere çerçeveleri PVC profildir. Kuzey ve batı cepheli olan dairenin 2 cephesinde de 1'er adet balkonu mevcuttur. Doğalgazlı soba ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır. Genellikle alt katları işyeri ve üst katları ise mesken amaçlı olarak kullanılan 5 veya 6 katlı bitişik nizam binaların bulunduğu bir mahalde yer alan borçluya ait taşınmaz Bursa şehir merkezine yakın konumda olup, mahallinde elektrik, su, telefon, doğalgaz ve kanalizasyon gibi her türlü altyapı hizmetleri mevcuttur.

Adresi : Sakarya Mah. Celal Bayar Cad. Yavuz Sok. Şen Kosova Apt. No: 24 1. Kat 1 Nolu Daire Osmangazi / BURSA

Yüzölçümü : 153,65 m2

Arsa Payı : 16/151

İmar Durumu : Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü';nün 20.09.2012 tarih ve 25219-49365 sayılı yazılarında; Sakarya Mahallesi, 2633 ada, 1 parsel, 1/1000 ölçekli Sanral Garaj-Hacıilyas İmar Planı değişikliği kapsamında, kısmen bitişik nizam, 5 kat, H: 14,00 m. ticaret alanında, kısmen de yolda kalmaktadır.Plan örneği ekte sunulmuştur, denilmektedir.

Kıymeti : 82.500,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler :Dosyasında mevcuttur

1. Satış Günü : 30/11/2016 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 28/12/2016 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA - ULUYOL OSMANGAZİ BURSA OSMANGAZİ / BURSA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

2 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri :Osmangazi Tapu Müdürlüğü' nün 26.03.2015 tarih ve 195464 sayılı yazıları ile ekindeki tapu kayıt örneğine göre; Bursa İli, Osmangazi İlçesi, Sakarya Mahallesi, 2633 ada, 1 parsel sayılı ve 153,65 m2. miktarlı Arsa vasıflı taşınmazda, Kat İrtifakı kurulmuş olan, 16/151 arsa paylı, 3. kattaki 5 no'lu Bağımsız Bölümün (Meskenin) ve eklentisi 5 no'lu kömürlük'ün tamamının borçlu adına kayıtlı olduğu ve taşınmaz üzerinde İ.İ.K. nun 150/c maddesi gereği İpoteğin Paraya Çevrilmesi için takibe geçildiği, belirtilmektedir. Satışı istenilen ve tamamı borçlu adına kayıtlı olan söz konusu taşınmaz, Bursa İli, Osmangazi İlçesi sınırları dahilinde bulunan Sakarya Mahallesi, Celal Bayar Caddesi, Yavuz Sokak, no: 24 adresindeki Şen Kosova Apartmanı'nın, 3. katındaki 5 no'lu dairedir. Taşınmaz, Yavuz Sokak ile Dinç Sokağı'nın kesiştiği köşebaşında yer almaktadır. Borçluya ait taşınmazın da içerisinde bulunduğu bina, bodrum+zemin+4 normal katlı olmak üzere toplam 6 katlı ve B.A. Karkas niteliğinde teşkil edilmiş olup, asansörlü ve otoparksızdır. Bodrum katında depo, zemin katında dükkan, beher normal katında ise 2' şer adet mesken nitelikli dairesi bulunan binanın dış cephe duvar yüzeyleri sıvalı ve boyalı, eğik ahşap çatılı ve üzeri kiremitler ile örtülüdür.Halihazırda, Semiha Kosova tarafından mesken amaçlı olarak kullanılan söz konusu taşınmazın bürüt alanı 75,00 m2. ve net kullanım alanı ise 68,00 m2. olup, 2 adet oda, salon, antre, mutfak ve müşterek banyo-wc-lavabo bölümlerinden ibarettir. Ancak; yerinde yapılan incelemelerine göre söz konusu dairenin, aynı borçluya ait olan bitişik cephesindeki 6 kapı no'lu daire ile olan ara bölme duvarının bir kısmının, yapılan tadilat sonucunda mutfak tarafından yıkılarak müştereken kullanıldıkları görülmüştür. Mevcut durumu itibarı ile bağımsız bölüm niteliğini kaybetmiş olan söz konusu taşınmazın, tekrar bağımsız bölüm haline gelebilmesi için 6 kapı no'lu daire ile aralarında olması gereken bölme duvarının, projesindeki ölçülere uyulması kaydı ile yerine yapılması gerekmektedir.Salon ve odaların tabanları laminat parke, antre ve mutfak bölümlerinin seramik ile kaplı, duvarları alçı sıvalı ve saten boyalı, tavan kenarları da alçı kartonpiyerlidir. Mutfak bölümünde, üzeri mermerit kaplı tezgah ile alt ve üst MDF dolapları mevcuttur. Müşterek mahalde bulunan banyo-wc-lavabo bölümünde taban ve duvarlar tamamen fayans olarak yapılmıştır. Dairenin giriş kapısı çelik, iç kapıları Amerikan panel ahşap, çift camlı olan balkon kapısı ve pencere çerçeveleri ise PVC profildir. Kuzey ve batı cepheli olan dairenin kuzey cephesinde 1 adet balkonu mevcuttur. Doğalgazlı kombi kat kalorifer sistemi ile ısıtılmakta olup, elektrik, doğalgaz ve su abonelikleri bulunmaktadır.

Adresi : Sakarya Mah. Celal Bayar Cad. Yavuz Sok. Şen Kosova Apt. No: 24 Kat 3 Daire 5 Osmangazi / BURSA

Yüzölçümü : 153,65 m2

Arsa Payı : 16/151

İmar Durumu :Osmangazi Belediye Başkanlığı İmar ve Şehircilik Müdürlüğü'nün 20.09.2012 tarih ve 25219-49365 sayılı yazılarında; Sakarya Mahallesi, 2633 ada, 1 parsel, 1/1000 ölçekli Sanral Garaj-Hacıilyas İmar Planı değişikliği kapsamında, kısmen bitişik nizam, 5 kat, H: 14,00 m. ticaret alanında, kısmen de yolda kalmaktadır.Plan örneği ekte sunulmuştur, denilmektedir.

Kıymeti : 86.250,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Dosyasında mevcuttur

1. Satış Günü : 30/11/2016 günü 10:30 - 10:40 arası

2. Satış Günü : 28/12/2016 günü 10:30 - 10:40 arası

Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA - ULUYOL OSMANGAZİ BURSA OSMANGAZİ / BURSA

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2012/6379 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR