BURSA 4. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık arsa

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00451985
Şehir : Bursa
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 15.10.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2016/3475
Muhammen Bedeli
:
70000 TL
İlk İhale Tarihi
:
16.12.2016 10:20
İkinci İhale Tarihi
:
13.01.2017 10:20
İhale Yeri
:
BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA - ULUYOL OSMANGAZİ BURSA OSMANGAZİ / BURSA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BURSA
4. İCRA DAİRESİ

2016/3475 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :Tapu Kaydı: Bursa İl, Osmangazi İlçe, 5869 ada Ada No, 2 parsel Parsel No, Çırpan mahallesi Mahalle/Mevkii, Tapu Kaydı:Bursa ili,Osmangazi ilçesi,Çırpan mahallesi,5869 ada,2 parselde kayıtlı,574,94 m2 yüzölçümlü,ana taşınmazı arsa vasfında olan taşınmazda 10/200 arsa paylı,zemin kat 17 nolu bağımsız bölüm nolu dükkan vasfındaki taşınmaz 1/1 payı müdürlüğümüz ilgili borçlusu adına kayıtlıdır.
İmar Durumu:Osmangazi Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğünün 16/03/2016 tarih ve 8283/14060 saylılı yazıları ile Çırpan mahallesi,5869 ada 2 parselde kayıtlı taşınmazın 1/1000 ölçekli Selimiye mahallesi Altıparmak Caddesi İmar Planı Revizyonu kapsamında,H:15.50,kütle ebatlı konut alanında kalmakta olduğu bildirilmiştir.
Taşınmaz Özellikleri:Bursa ili,Osmangazi ilçesi,Çırpan mahallesi,İlk Bahar caddesi,1 kapı numaralı,Betonerme karkas inşaat tarzında yapılmış,6 katlı,apartmanda zemin kat 1/C kapı numaralı 17 bağımsız bölüm dükkan vasfındaki taşınmaz ilkbahar caddesine cepheli konumda 1/C kapı numarallı zemin katta 18.00 m2 alanlı,yerler seramik yer döşeme kaplaması,duvarlar plastik badanalı,tavanlar alçı kartonpiyerli,giriş kapı ve camekan PVC plastik doğrama tek bir oda halinde olup halihazırda kiracı tarafından lokanta olarak işletilmektedir.Taşınmaz çevresi ve bitişiği söz konusu olan taşınmazla aynı niteliklere sahip kartları iş yeri normal katları konut olarak kullanılan çok katlı apartman blokları ile meskun,insan ve taşıt tarafiği ile alış verişin yoğun olduğu,Belediye ve tüm kamu kurum kuruluşlarının hizmetlerinden eksiksiz olarak yararlanmakta olan,su,kanalisazyon,telefon,elektirik,alt yapı mevcut olan bir bölgede bulunmaktadır.
İmar Durumu :Yukarıda belirtildiği üzere ve dosyasındaki imar durumundaki gibidir.
Kıymeti : 70.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.
1. Satış Günü : 16/12/2016 günü 10:20 - 10:25 arası
2. Satış Günü : 13/01/2017 günü 10:20 - 10:25 arası
Satış Yeri : BURSA ADLİYE SARAYI ZEMİN KAT A BLOK İCRA SATIŞ ODASI ULUYOL OSMANGAZİ BURSA - ULUYOL OSMANGAZİ BURSA OSMANGAZİ / BURSA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3475 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/10/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR