MANAVGAT 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık apart mesken

Kurum Hakkında

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622767
Şehir : Antalya
: 22
Yayınlandığı Gazeteler

AKDENİZ HABER 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2015/1264 ESAS
Muhammen Bedeli
:
40000 TL
İlk İhale Tarihi
:
15.08.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
15.09.2017 10:00
İhale Yeri
:
Manavgat Adliyesi Zemin Kat Satış Salonu Manavgat/ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

MANAVGAT

1. İCRA DAİRESİ

2015/1264 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

TAŞINMAZIN Özellikleri :Antalya İl, Manavgat İlçe, Kızılağaç Mahalle, 1321 Parsel No, 1. Blok 1. Kat. 17 Nolu Bağımsız Bölümde bulunan Apart Mesken vasfındaki tam hisseli taşınmaz satışa konu edilmektedir. Taşınmaz Kızılağaç Turizm Bölgesinde yer almaktadır. Taşınmazın doğusu ve kuzeyi yol güneyi ve batısı komşu parsellerle çevrili olup yolları açılmış ve kısmen kaplanmış olup Belediye ve diğer kurumlarında hizmetlerinden faydalanabilir konumdadır. Çevresinde 2-3 katlı eski-yeni konut olarak kullanılan yapılar bulunmaktadır. Toplu taşıma araçları güzergahına 150-200m, denize 900m, D400 karayolu Kızılağaç turizm bölgesi kavşağına 800m ve Manavgat ilçe merkezine 12 km mesafededir. Parsel üzerinde 2 adet betonarme karkas, 15-16 yıllık yapı bulunmaktadır. Satışa konu bağımsız bölüm, bu yapılardan, 1. Blok, 1. Kat, 17. Bağımsız bölümdür. Bu yapılar zemin katları dükkan, 1. normal kat seviyeleri apartşeklinde tasarlanmıştır. Yapının dış ve iç cepheleri sıva üstü boya, cephe doğramaları plastiktir. Çatısız vaziyette ve merdiven sahanlıkları paledyen kaplı vedemir korkulukludur. Yapı keşif tarihi itibari ile bakımsızbir görünüme sahiptir. Dosyası içerisinde bulunan mimari projesi ve yerinde yapılan incelemelere göre 17 numaralı bağımsız bölüm; salon ve mutfak+yatak odası+banyo ve tuvalet ile 1 adet balkondan oluşmaktadır. Dairenin 1. Katında merdivenden sola dönünce doğudan ilk kapı olan giriş kapısı ahşap kapı, pencere doğramaları plastik, duvarları sıva üstü boya, zemin kaplamaları ise tamamen seramikle kaplıdır. Satışa konu bağımsız bölümün keşif tarihi itibari ile iç kapı kanatları mevcut olmayıp, sadece banyonun pvc kapı kanadı mevcuttur. Salon da mermer mutfak tezgahı ile alt ve üst dolapları bulunmaktadır. Bağımsız bölüm 4.80 m² balkon alanı hariç toplam 22.68 m² net kullanım alanındadır.

Adresi : Kızılağaç Mahallesi Eski yerleşim yeri içerisinde Yeni Caminin 100 m kuzey doğusundadır.

Yüzölçümü : 22,68 m2KDV Oranı : %1 Hissesi : TAM

Kıymeti : 40.000,00 TL Arsa Payı : 1/28

İmar Durumu : Uygulama İmar Planında Konut Alanları (K1) kapsamında olduğu yapılaşma koşulları ayrık nizam KAKS (Emsal):0,50 Hmax:2 kat olduğu anlaşılmaktadır. Plana uygun imar uygulaması tamamlanmamıştır.

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 15/08/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

2. Satış Günü : 15/09/2017 günü 10:00 - 10:10 arası

Satış Yeri : Manavgat Adliyesi Zemin Kat Satış Salonu Manavgat/ANTALYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/1264 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/06/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR