MERZİFON SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık ahşap ev ve arsası

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00623641
Şehir : Amasya / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

YENİ BİRLİK 19.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya Numarası
:
2017/10 SATIŞ
Muhammen Bedeli
:
141609 TL
İlk İhale Tarihi
:
25.07.2017 10:00
İkinci İhale Tarihi
:
21.08.2017 10:00
İhale Yeri
:
MERZİFON ADLİYESİ 3. KAT ( SEÇİM MÜD.YANI) -MERZİFON / AMASYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
MERZİFON(SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2017/10 SATIŞ
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

TAŞINMAZIN ÖZELLİKLERİ: Amasya İli, Merzifon İlçesi, Yeni Mahalle Mahalle/ 1354 Ada No, 12 Parsel No, Tapu kaydında Kargir ve Ahşap ev ve arsa olarak kayıtıl taşınmaz hali hazırda 426.70 m2 yüzölçümünde arsa içerisinde Tek katlı kagir ev Ahşap ev,kuruluk ve kömürlük bulunmaktadır. Arsa batı yönünde ara yola cephelidir.Arsa içerisinde yapılı bulunan tek katlı kagir yapının çatısı yapılı ondülün kaplıdır.dış ve iç cepheleri sıvalı ve boyalıdır. Yapı yığma yapı olarak yapılmış,pencere doğramaları pvc kapılar ahşaptır.Yapı içerisinde odalar,mutfak,banyo ve wc mevcut olup wc bahçe içerisinde yapılmıştır.Binanın ısınma sistemi sobalıdır.Çatı üstü güneş enerjilidir. Bina takriben brüt 68.50 m2 büyüklüğündedir. Arsa üzerinde avlu içerisinde tek katlı ahşap evin çatısı yapılı kiremit kaplıdır.İç ve dış cepheleri boyalıdır,pencereler pvc kapılar ahşap doğramalı,yapı içerisinde oda ve mutfak mevcut olup oda tabanı şaplıdır,Bina takriben brüt 58.68 m2 alana oturmaktadır.bina tüm belediye hizmetlerinden faydalanmakta, bulunduğu semtin tüm alt yapısı ve çevre düzenlemesi yapılı olup bina içerisinde halen ikamet edilmektedir.
Adresi : Yeni Mahalle , Hacı Abdurrahim Sok. Merzifon / AMASYA
Yüzölçümü : 426,70 m2
İmar Durumu : Var , Kat sayısı 3, İnşaat tarzı Ayrık Nizam- İskan sahasında.
Kıymeti : 141.609,00 TL
KDV Oranı : %18
1. Satış Günü : 25/07/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
2. Satış Günü : 21/08/2017 günü 10:00 - 10:10 arası
Satış Yeri: MERZİFON ADLİYESİ 3. KAT ( SEÇİM MÜD.YANI) -MERZİFON / AMASYA
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/10 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ve kendisine tebliğ yapılamayan ilgilileri iş bu gazete ilanı ve elektronik ilanın İİK 127. mad uyarınca tebliğ yerine kaim sayılacağı ilan olunur.14/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR