EDİRNE İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 95 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00701296
Şehir : Edirne / Merkez
Yayınlandığı Gazeteler

SON HABER 15.11.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/332 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
80000 TL
Birinci Satış Günü
:
15.01.2018 11:00
İkinci Satış Günü
:
19.02.2018 11:00
Satış Yeri
:
Edirne İcra Dairesi Müzayede Salonu

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
EDİRNE
İCRA DAİRESİ
2016/332 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Edirne İli, Merkez ilçesi, Nişancıpaşa Mahallesi, Atatürk Caddesi, Dilan Apartmanı B Blok, No:131, D:1 ve Edirne İli, Merkez ilçesi, Buçuktepe Mahallesi, 158 ada 10 parsel sayılı 733,68 m2 yüzölçümlü arsa üzerinde bulunan yapının B blok Bodrum Kat 1 Bağımsız bölüm numaralı 8/320 arsa paylı mesken niteliğindeki taşınmazdır. Mesken şehir merkezinde olup çevresinde Buçuktepe mezarlığı, Kıyık Caddesi, Şükrüpaşa Anıtı gibi donatılar mevcuttur. Ulaşım sorunu bulunmamakta olup toplu taşıma güzargahına yakındır. çevresindeki yapılaşma tamamlanmıştır. Mesken ;3 oda, 1 salon, mutfak, banyo-WC, 1 balkon hacimlerinden oluşmakta, iç dekorasyon tamamlanmış, ikamet etmek için tadilat gerektiren boş dairedir. Brüt alanı 95 m2 olup, meskenin 4 yıllık ve asansörsüz olduğu tespit edilmiştir. Taşınmaz şehir imar planı içinde Bitişik nizam 4 katlı konut alanında kalmaktadır.

Adresi : Merkez / EDİRNE
Yüzölçümü : 733,68 m2
Arsa Payı : 8/320
İmar Durumu : Var
Kıymeti : 80.000,00 TL
KDV Oranı : %18
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydında olduğu gibidir.
1. Satış Günü : 15/01/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
2. Satış Günü : 19/02/2018 günü 11:00 - 11:10 arası
Satış Yeri : Edirne İcra Dairesi Müzayede Salonu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/332 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR