Yazdır

ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 95 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00483936
Şehir : Tekirdağ
Yayınlandığı Gazeteler

GÜNEŞ 26.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Muhammen Bedeli : 90000 TL
İkinci İhale Tarihi : 10.02.2017 14:10
İlk İhale Tarihi : 10.01.2017 14:10
Dosya Numarası : 2015/8786 ESAS ???????
İhale Yeri : Çerkezköy Adliyesi İcra Müdürlüğü
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. ÇERKEZKÖY İCRA DAİRESİ

2015/8786 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri: Tekirdağ ili, Kapaklı ilçesi, Kapaklı mah. 61 cilt, 5959 sayfa, 201 ada, 13 parsel, 466,50 m2 arsa üzerinde, 12/120 arsa pay/paydalı, 4.kat, 8 nolu bağımsız bölümde kayıtlı mesken niteliğindeki taşınmaz, zemin+4 normal katlıdır. Bina betonarme karkas yapı tarzında inşa edilmiş olup, dış cephesi sıvalı ve boyalıdır. Asansör yoktur. Merdivenler mermer, korkulukları demir doğramadır. Onaylı mimari projesine göre 2 oda, salon, mutfak, antre, banyo, wc ve 2 balkondan ibarettir. Mesken binanın girişine göre sağ kısımda yer almakta olup, 95 m2 kullanım alanlıdır. Duvarlar düz sıva, plastik boyalı, tavanlar tavan boyalıdır. Antre ve odaların zeminleri laminat parkedir. Mutfak, banyo ve wc kalebodur döşelidir. Islak zeminler tavana kadar fayansla kaplıdır. Meskenin ısınması doğalgazlı kombi ile sağlanmaktadır. Pencereleri plastik doğrama, iç kapıları ahşap pres, dış kapısı çelik kapıdır. Mutfakta düz kapaklı mutfak dolabı mevcuttur. İmar planında ticaret alanında kalmakta olup, ayrık nizam 5 kat ve taks:0,40 imarlıdır.

Adresi : Cumhuriyet Mah. Vatan Cad. Eser Sk. Yıldırım Apt. No:3 (bilirkişi raporunda belirtilen)
Kıymeti : 90.000,00 TL
KDV Oranı : %1

1. Satış Günü : 10/01/2017 günü 14:10 - 14:20 arası
2. Satış Günü : 10/02/2017 günü 14:10 - 14:20 arası
Satış Yeri : Çerkezköy Adliyesi İcra Müdürlüğü

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2015/8786 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/11/2016


(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR