Yazdır

BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 94 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00498679
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

MİLAT 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
İkinci İhale Tarihi : 22.02.2017 10:30
Muhammen Bedeli : 210000 TL
İlk İhale Tarihi : 25.01.2017 10:30
Dosya Numarası : 2016/3045 TLMT.
İhale Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 3. İCRA DAİRESİ

2016/3045 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRIMA İLANI


Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli Özellikleri: TAŞINMAZIN
Tapu kaydı : Satışa konu taşınmaz İstanbul İli, Esenyurt İlçesi, Esenyurt Köyü, 3088
Ada, 14 Parsel, 4. Kat, 11 bağımsız bölüm nolu daire vasıflı taşınmazın tamamıdır.
Özellikleri :
Ana Gayrimenkul : Söz konusu parsel üzerinde bitişik nizamda ara konumlu Zazaoğlu İnş. olarak adlandırılmış binada bulunmaktadır. Bina komum oalrak Aziz Nesin Caddesine cepheli olarak Doğan Arash Bulvarına ve Nmerkez AVM'ye 650 metre mesafede bulunmaktadır. Yakın çevresinde benzer nitelikte orta ve orta altı gelir seviyesine hitap eden bitişik nizam yapılar, Kapalı Halk Pazarı, Esenyurt Yüzme Havuzu; Yenikent İlkokulu ve Mehmet Akif Ersoy Ortaokulu bulunmaktadır. Çarşı merkezi, sosyal alanlar, eğitim kurumları ve toplu taşıma araçları ile ulaşım yürüme mesafesindedir. Konu taşınmazın bulunduğu Bina;2 Bodnım+zemin+4 normal katlı olarak betonarme karkas sistemde inşa edilmiştir. Bina yeni inşa edilmiş olup takribi 2 yıllıktır. Dış cephe mantolaması yapılmıştır. Binada asansör bulunmaktadır.
(11) Numaralı Daire: Binanın en üst katı olan 4.katında ve doğu cephesinde yer almaktadır. Halen kullanılmaktadır. Daire; Projesinde 3 adet oda, salon, mutfak, banyo, ebeveyn banyo, VVc, antre, koridor ve 2 balkon hacimlerinden oluşmaktadır. Malzeme Özelliği olarak; Salon ve odaların yer döşemesi laminat parke, duvarlar saten boya, tavanlar kartonpiyerlidir. Mutfak dolapları laminat, tezgah granittir. Banyoda vitrifıye malzemesi bulunmaktadır. Pencereler PVC doğramadır. İç kapılar Amerikan panel, dış kapı çeliktir. Banyo ve WC kapısı PVC'dir. Dairede ısıtma amaçlı kombi sistem petekli kalorifer tesisatı kullanılmaktadır. Alarm sistemi mevcuttur. Dairenin brüt alanı: 110,16 m2, net atanı:94,04 m2 dir.

Adresi : Süleymaniye Mahallesi, Aziz Nesin Caddesi, No:68, Zazaoğlu İnş D: 14 Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü: 266,67 m2
Arsa Payı: 90/1000
İmar Durumu: 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında Bitişik Nizam, 5 kat yapılaşma şartı ile konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti :210.000,00 TL
KDV Oranı : Alıcılar KDV kanunun I7.maddesinin 4. fıkrası uyarmca KDV'den muaftır

1. Satış Günü : 25/01/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
2. Satış Günü : 22/02/2017 günü 10:30 - 10:35 arası
Satış Yeri : E-5 Karayolu Üzeri, Aymerkez AVM Karşısı, Büyükçekmece Adliyesi Ek-Binası yanı "İcra Daireleri Mezat Salonu" Büyükçekmece / İSTANBUL

SATIŞ İLANININ TEBLİĞİ (ÜK. 127. Md.)
Adresleri tapuda kayıtlı olmayan alakadarlara, gönderilen tebligatların tebliğ imkansızlığı halinde işbu satış ilanı tebliğ yerine kaim olmak üzere ilanen tebliğ olunur.

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, 1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellaliye resmi, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde haklan tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/3045 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.21/11/2016

(İİK m. 126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR