BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 90 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00679620
Şehir : İstanbul / Esenyurt
Semt-Mahalle : PİRİ REİS MAH. / MEHTERÇEŞME
: 90
Oda Sayısı : 2+1
Bulunduğu Kat : 5
Yayınlandığı Gazeteler

MİLLİYET 15.10.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/4114 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
285000 TL
Birinci Satış Günü
:
27.11.2017 15:25
İkinci Satış Günü
:
22.12.2017 15:25
Satış Yeri
:
İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
BÜYÜKÇEKMECE
1. İCRA DAİRESİ

2016/4114 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt ilçe, Esenyurt köyü, 2149 ada 11 parselinde kayıtlı olup, adres olarak Piri Reis Mahallesi, Nazım Hikmet Bulvarı, Olcay Park Apartmanı No:64, 5. kat,D:31 adresinde yer almaktadır. Asansörle çıkışa göre; 6. kattadır. Yerinde yapılan incelemede; dairenin plan itibariyle; girişte hol, salon, mutfak, iki yatak odası ve banyo tuvaletten ibaret olduğu tesbit edilmiştir. Daire giriş kapısı mobilya çelik kapı, oda kapıları mobilya kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, tavanlar kısmen spotla asma tavan, pencereler pvc’dir. Daire takriben brüt 90 m2 kullanım alanına sahiptir. Bina ortak alanları granit mermer, merdiven korkulukları kromajdır. Dairede doğalgaz kombi kullanılmaktadır. Binada çift asansör olup, kapalı otopark imkanı bulunmaktadır. Bina girişi dekorlu ve spot aydınlatmalıdır. Taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, Beylikdüzü’nün merkezinde, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Belediye hizmetlerinden yararlanmaktadır. E-5 Karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkanına sahiptir. Yakın çevresinde bölgenin çehresini değiştirecek, değer katacak çok sayıda prestijli yapının inşaatı devam etmektedir. Hemen arka parselinde Beygah kapalı semt pazarı kurulmaktadır. Çevresi banka şubeleri, eğitim kurumları, sağlık tesisleriyle çevrilidir. Metrobüs durağına yürüme uzaklığındadır. Yeni bir bina olup, zemin katı işyeri olarak kullanılmaktadır. Caddenin bu kısmında binaların zemin katlarının işyeri amaçlı faaliyet gösterdiği görülmektedir. Günün her saatinde taşıt ve yaya yönünden hareketli ve canlı bir bölgede yer almaktadır. Yılın hemen her ayında düzenlenen çok sayıdaki fuar etkinlikleri ile dikkati çeken Tüyap sergi salonuna yakın konumdadır
Yüzölçümü : 1.025,84 m2Arsa Payı : 2800/102581
İmar Durumu : Esenyurt İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi, 2149 ada 11 no.lu parselin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 13.9.2013 tarih ve 1855 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt TEM Güneyi 6. Etap 1/1000 ölçekliUygulama İmar Planında TAKS: 0,40, KAKS: 2,50, Ticaret + Konut Alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti : 285.000,00 TL KDV Oranı : %1
1. Satış Günü : 27/11/2017 günü 15:25 - 15:35 arası
2. Satış Günü : 22/12/2017 günü 15:25 - 15:35 arası
Satış Yeri: İcra Mezat Salonu Ekinoba Mah.Londra Asfaltı Yan yol No:107 Çanakkale Sok. Ay Merkez karşısı B.Çekmece-İST.
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/4114 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.12/10/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR