ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 88 m2 mesken

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00496861
Şehir : Eskişehir
Yayınlandığı Gazeteler

ŞEHİR GAZETESİ 01.12.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
İcra Birimi
:
T.C. ESKİŞEHİR 6. İCRA DAİRESİ
Dosya Numarası
:
2016/12312 ESAS
Muhammen Bedeli
:
130000 TL
İlk İhale Tarihi
:
16.02.2017 14:45
İkinci İhale Tarihi
:
23.03.2017 14:45
İhale Yeri
:
Eskişehir Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 6 Nolu İhale Masası - Eskişehir

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

HATA BİLDİR TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.

ESKİŞEHİR

6. İCRA DAİRESİ

2016/12312 ESAS


TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Eskişehir İl, Odunpazarı İlçe, 7936 Ada No, 13 Parsel No, yıldıztepe Mahalle/Mevkii, 5 Bağımsız Bölüm Bitişik Nizam Üç(B-3) kat'lı betonarme Karkas bina ve blok yapı olarak inşa edilmiştir. Bina ana giriş kapısı demir ve merdiven korkulukları alüminyum doğrama, giriş hölü duvarları 4 sıra fayans ve merdiven basamak, sahanlıkları traverten mermer kaplamadır. Ana merdiven basamaklarının bulunduğu duvarlar; saten alçı üstü saten boya ile boyalıdır. Bina dış cephesi ise akrilik esaslı boya il boyalıdır. B blok ta; her katta 2 daire olup, toplam 6 dairedir. Odunpazarı Belediyesin ce belirlenen Gültepe mahallesi, Çakıroğlu sokak 2ın 2016 yılı m2 asgari arsa birim rayiç / emlak değeri 133,29 TL / M2 dir.

Odunpazarı Belediyesi'nce onaylı Genel İnşaat Projesine göre ; B blok - 2.kat (5) no2lu Daire'nin / Meskenin Bürüt alanı yaklaşık 88,45 m2 dir. Ayrıca 26,6146 m2 ortak kullanım alanı ( Müşterek mülkiyet esaslarına tabi ) vardır. Mesken toplam 2 oda + 1 salon (2+1) + /Antre-Hol) + Mutfak + (banyo+Wc) + Wc mevcuttur. Daireye giriş kapısı çelik , iç kapılar Amerikan panel ve pencereler PVC doğramadır. Odaların tabanı laminat parke , ıslak zeminleri tabanı ise seramik ile kaplanmıştır. Duvarlar alçı sıva üstü saten boyalıdır. Tavan ara kesitleri kartonpiyer süslemelidir. Mutfakta ( Ankastre) ise ; tezgah mermerit ve tezgah alt+üstü ahşap esaslı dolap -eviye + batarya , kombi cihazı mevcuttur. Banyoda; zemin seramik, duvarlar tavana kadar fayans kaplıdır, aksesuar olarak; duşakabin ve (duş teknesi+duş bataryası) + klozet + (ayaklı lavobo+batarya) mevcut olup, asma tavan PVC kaplıdır. Wc de ; alaturkka tuvalet taşı ve lavobo; batarya mevcut olup , duvarlar fayans zemin seramik, asma tavan PVC kaplamadır. Isınma sistemi; doğal gazlı yakıtla, Kombi sistemle yapılmakta olup, kolorifer; panel radyatördür. Blediye + Oepsaş + Esgaz hizmetlerinden yararlanmaktadır.

Adresi : Gültepe Mah. Çakıroğlu Sk.N:2/5 Odunpazarı / ESKİŞEHİR

Yüzölçümü : 442 m2

Arsa Payı : 88/1144

İmar Durumu : İnşaat tarzı Bitişik nizam 3 kat mesken alanına isabet etmektedir.

Kıymeti : 130.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 16/02/2017 günü 14:45 - 14:55 arası

2. Satış Günü : 23/03/2017 günü 14:45 - 14:55 arası

Satış Yeri : Eskişehir Adalet Sarayı Alt Zemin Kat 6 Nolu İhale Masası - Eskişehir

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/12312 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.25/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR