ALANYA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 85 m2 daire

Kurumun/Kuruluşun Aktif İlanları // Kurumun/Kuruluşun Arşiv İlanları // Kurumun/Kuruluşun Tüm İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00716262
Şehir : Antalya
: 85
Yayınlandığı Gazeteler

HÜRRİYET 07.12.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZET BİLGİLERİ
Dosya No
:
2016/8 TLMT.
Muhammen Bedeli
:
190000 TL
Birinci Satış Günü
:
02.02.2018 11:30
İkinci Satış Günü
:
28.02.2018 11:30
Satış Yeri
:
Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

BASIN İLAN KURUMU Mevzuatına Git »

GÖRÜŞ VE ÖNERİLER TAKİP ET Yazdır
İlan Metni

T.C.
ALANYA
2. İCRA DAİRESİ

2016/8 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri : Antalya İli Alanya İlçesi Oba Mah. Göl Mevkii 1951 Parsel, A Blok Zemin 8 Nolu Bağımsız Bölüm. Taşınmaz Alanya ilçesi Oba Mahallesi Göl mevkii30 sokak ile Ahmet Tokuş bulvarının kesiştiği noktada olup, öz konusu parsel köşe konumundadır. Parselin güneyi-yol (Ahmet Tokuş bulvarı) ve deniz , Kuzeyi- 1950 nolu parsel, Batısı - Yol(30.sokak) ve Doğusu- 2055 ve 2456 nolu parseler ile çevrilidir. söz konusu parselin hemen güney köşesinde Alanya sahil yolu(Ahmet Tokuş bulvarı) bulmakta , takribi 50 mt güneyinde deniz, 4 km batısında Alanya ilçe merkezi, 400 mt kuzeyinde Alanya çevre yolu , 37 km doğusunda Alanya -Gzp Havalanı ,123 km batısında Antalya havalimanı bulunmakta olup, bu parselin bulunduğu yerin etrafında çok sayıda turistik işletme ve turizm tesisi yer almakta ve ayrıca parsel Alanya ilçesinde merkezinde merkezi bir konumda bulunmaktadır. Söz konusu parselde yapılaşma tamamlanmış ve kar irtifakı kuruludur. Davaya konu meskenin bulunduğu parsel elektrik , su, alt yapı, ptt ve belediye hizmetleri gibi her türlü hizmetlerden yararlanmakta olup, parselde hava kirliliği yoktur ve parsel güney ve güney-batı cephelerden hakim deniz-kale ve Alanya marzarasına sahiptir ve parsel güvenlik duvarı ve tüm peyzaj çalışmaları yapılmıştır.Satışa konu taşınmaz Yeni Uysal sitesi A Blok Bodrum+Zemin Kat+4 adet normal kattan oluşan, betonarme karkası yapıda, batı cephesinde bulunan ana giriş kapısı demir ferforje doğramalı ve camlı, düz teras çatılı, asansörlü, gün ısılı, dışı sıvalı-boyalı merdivenleri seramik kaplamalı , merdiven korkulukları demir doğramalı, açık yüzme havuzlu, havuz kenarında havuz-barı, barbekü alanı olan, davaya konu meskenin bulunduğu A BLok setinin (parselin ) en güneyindeki deniz ve yol cepheli olan blok olup, denize A blok önünden alt geçit ile ulaşım sağlanmaktadır. Davaya konu taşınmazın bulunduğu A blok bodrum katında dükkanlar, diğer tüm katlarında meskenler bulunan takribi 15-20 yıl yıpranmalı bir binadır. Satışa konu 8 nolu mesken Yeni Uysal sitesi isimli sitenin A blok zemin katında bulunmakta , güney-doğu ve batı olmak üzere 3 cephelidir. Bu mesken 2 oda+1 salon, amerikan mutfaklı, wc lavabolu ve müştemilatlar şeklinde takribi 85,00 m2 alanlı, ana giriş kapısı ahşap, iç kapıları hazer panel kapı, dış doğramaları pvc-ısıcamlı, iç duvarları sıvalı-boyalı, tavanı kartonpiyerli, tüm zeminleri seramik kaplamalı , meskenin güney cephesindeki balkonu PVC ile salona dahil edilmiş olup, bu mesken güney ve batı cephelerden hakim deniz-kale ve Alanya marzarasına sahiptir.

Adresi : Antalya İli Alanya İlçesi Oba Mah. Göl Mevkii 1951 Parsel, A Blok Zemin 8 Nolu Bağımsız Bölüm.

Yüzölçümü : 85,00 m2

Arsa Payı : 128/7552

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli uygulama imar planı kapsamında kalmakta olup parsel üzerinde yapılaşma mevcuttur.

Kıymeti : 190.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler :Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü : 02/02/2018 günü 11:30 - 11:35 arası
2. Satış Günü : 28/02/2018 günü 11:30 - 11:35 arası

Satış Yeri : Mezat Salonu - Alanya Adalet Sarayı Kat: B2 ALANYA / ANTALYA

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/8 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/12/2017

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR