Yazdır

GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜ

İcradan satılık 85 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri İlanın Kanuni Dayanağı
BİK İlan No : ILN00622760
Şehir : İstanbul
Yayınlandığı Gazeteler

TAKVİM 17.06.2017
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/11028 ESAS
İlk İhale Tarihi : 02.08.2017 13:30
İhale Yeri : GAZİOSMANPAŞA 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ÖNÜ, ADYİYE GİRİŞİ 
İkinci İhale Tarihi : 18.09.2017 13:30
Muhammen Bedeli : 233750 TL

2004 Sayılı İcra ve İflas Kanununun 126. maddesi hükmü mucibince yayınlanmıştır.

HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

GAZİOSMANPAŞA 2. İCRA DAİRESİ
2016/11028 ESAS

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri :

İstanbul İl, Gaziosmanpaşa İlçe, 3153 Ada No, 3 Parsel No, KÜÇÜKKÖY MAH. Mahalle/Mevkii, 9 Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmazın yakın çevresinde Vialan Alışveriş Merkezi, Gaziosmanpaşa-Tasim Devlet Hastanesi ve İstanbul Çevre Yolu bulunmaktadır. Taşınmaz 13 yıllık bir bina olup, bodrum kat, zemin kat, 3 normal kat olmak üzere toplam 5 katladır. Her bir katında 2 daire olan binan girişi güney cepheden ve zemin kattan projelendirilmiştir. Giriş holü zemini, merdiven basamakları ve kat sahanlıkları mermer kaplanmış, merdiven kovası duvarı sıva üzeri plastik boyalı, bina giriş kapısı demir doğrama malzemeden imal edilmiş, dış cephesi mozaik dış cephe kaplama ile kaplanmıştır. Yapıda asansör bulunmakta olup, ısıtma sistemi doğalgaz yakıtlı kombili kalorifer tesisatıdır. Satışa konu taşınmaz, bina girişine göre arka cephede, 2.normal katta konumlu olan 9 no'lu bağmsız bölümlüdür. 2 adet oda, salon, antre, mutfak, banyo, tuvalet ve balkon bulunan daire yaklaşık 85,00 m2'dir. Taşınmazda zeminler, salon ve odalarda ahşap parke, mutfak,anter ve banyoda seramik kaplamalıdır. Mutfakta ahşap mutfak dolapları mevcut olup, tezgah mermerdir. Taşınmazın giriş kapısı çelik, iç kapıları ahşap kapı, penceler PVC mamüllerdendir. Isınması doğalgaz yakıtlı kombi ile sağlanmaktadır.
Adresi :İstanbul İli, Gaziosmanpaşa İlçesi, Küçükköy Mah. Kazım Karabekir Mah., 815 Sk., No:29/9
Yüzölçümü : 197,00m2
Arsa Payı : 18/197
İmar Durumu : Belediye İmar Planına dahil olup, Bitişik Nizam 4 Katlı Konut alanında kalmaktadır.
Kıymeti : 233.750,00 TL
KDV Oranı : %1
Kaydındaki Şerhler :
1. Satış Günü : 02/08/2017 günü 13:30 - 13:40 arası
2. Satış Günü : 18/09/2017 günü 13:30 - 13:40 arası
Satış Yeri : GAZİOSMANPAŞA 2.İCRA MÜDÜRLÜĞÜ KALEMİ ÖNÜ, ADYİYE GİRİŞİ
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/11028 Esas sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.13/06/2017

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR