Yazdır

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

İcradan satılık 85 m2 daire

Kurumun Diğer İlanları
Künye ve Kayıt Bilgileri
BİK İlan No : ILN00495018
Şehir : Konya / Selçuklu
Bulunduğu Kat : Zemin Kat
Oda Sayısı : 2+1
: 85
Yayınlandığı Gazeteler

RASYONEL HABER 28.11.2016
Gazetenin Diğer Aktif İlanları
İCRA İLANI ÖZEL BİLGİLERİ İcradan Nasıl Mal Alınır?
Dosya Numarası : 2016/99 SATIŞ
İkinci İhale Tarihi : 31.01.2017 14:00
İhale Yeri : Konya Adliyesi G Blok Kat:2/201-Sulh Hukuk Mah.Satış Memurluğu Kalemi
İlk İhale Tarihi : 04.01.2017 14:00
Muhammen Bedeli : 110000 TL
HATA BİLDİR TAKİP ET  PAYLAŞ
İlan Metni

T.C.

KONYA SULH HUKUK MAHKEMELERİ SATIŞ MEMURLUĞU

2016/99 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI

Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN

Özellikleri : Konya İl, Selçuklu İlçe, Dumlupınar Mah. 14337 Ada, 1 Parsel, Zemin kat 4 Bağımsız Bölüm nolu mesken nitelikli taşınmaz; bürüt 100,0 m2, net ise; 85,0 m2 civarındadır. Dairede 2 oda,1 salon, mutfak, antre, lavabo-wc, banyo ve 2 adet balkonun bulunduğu tespit edilmiştir. Dairenin giriş kapısı, iç kapıları ve pencere doğramaları ahşap doğrama olup, pencereler çift camlı yapılmıştır. Salon ve odaların zemini tahta kaplama olup, cilalıdır. Mutfak, antre, hol ve ıslak hacimlerin zemini ise seramiktir. Odalar, salon ve antreduvarları sıva üzeri plastik boya yapılıdır. Fakat yatak odasının duvarları ve tavanı komple ahşap lambri kaplama yapılmıştır. Mutfak, lavabo-wc ve banyonun duvarları yarıya kadar fayans kaplamadır. Banyoda elektrikli su ısıtıcısı bulunmaktadır. Mutfakta; sadece altmutfak dolapları ve mermer tezgahı bulunmakta olup, antrede vestiyer yoktur. Isınma şekli merkezi sistem kaloriferli ve doğalgazlıdır. Satışa konu taşınmazın bulunduğu Selçuklu İlçesi, Şeyh Şamil Mahallesi’nde hem mesken hem de işyerleri bulunmaktadır. Bölgede alt yapı çalışmaları tamamlanmış olup, orta rayiçli bir bölgededir. Bina şehir merkezinde biraz uzak olup, alışveriş merkezlerine ve toplu taşıma araçları (otobüs,dolmuş) duraklarına yakın konumda bulunmaktadır. Bina, Dilara Caddesi ve Göreme Sokağa cephe olup, Barış Caddesi’ne 700 m, Eyüp Sultan Caddesi’ne de 250 m mesafede bulunmaktadır.

Adresi : Şeyh Şamil Mah. Dilara Cad. Morgül Sit. No:14/4 Selçuklu / KONYA

Yüzölçümü : 85 m2

Arsa Payı : 1/32

İmar Durumu : 1/1000 ölçekli imar planında 8 kat blok mesken sahası içerisinde yer almaktadır. Parsel imar uygulaması görmüş olup imar pareli konumundadır.

Kıymeti : 110.000,00 TL

KDV Oranı : %1

Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydındaki gibi

1. Satış Günü : 04/01/2017 Çarşamba günü 14:00 - 14:05 arası

2. Satış Günü : 31/01/2017 Salı günü 14:00 - 14:05 arası

Satış Yeri : Konya Adliyesi G Blok Kat:2/201-Sulh Hukuk Mah.Satış Memurluğu Kalemi

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Satış şartları :

1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/99 Satış sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.24/11/2016

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK İLANLAR